Wpis z mikrobloga

Cobyście nie mówili, jakbyście dobrze nie nazywali metod, funkcji i zmiennych to komentarze do kodu powinny być zawsze ponad wszystko, nawet termin projektu. W miłości do komentarzy tak zostałem wychowany.

A wy jak tam? Komentarze czy YOLO? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wymyśliłem nawet koderską wersję yolo: YOCO - You Only Code Once - a później niech się dzieje co chce XD

#programowanie #javascript
  • 17
  • Odpowiedz
@silon: kod powinien byc dobrze utrzymany, na tyle prosty i czytelny, by nie byly potrzebne komentarze co druga linijke ;)

same komentarze powinny byc w miejscach, ktore tego wymagaja, przy jakichs dziwnych workaroundach czy innych skomplikowanych rozwiazaniach, ktore z jakiegos powodu musza takie byc ;)
  • Odpowiedz
Tak, szczególnie lubię takie komentarze, które mówią jedno a kod robi drugie. Takich komentarzy z reguły przybywa wprost proporcjonalnie do liczby zmian wprowadzonych do kodu.
Dlatego trzeba pisać prozę a nie kod, który wymaga komentarzy.
  • Odpowiedz
@epi: @Vontariel: @slucham-psa-jak-gra: No nie zgodzę się. Każda metoda powinna być opisana chociażby w 3 słowach a jeśli przyjmuje nietypowe argumenty które są np. obiektami to i one powinny znaleźć się jako @params w komentarzu odpowiednio opisane. Tworzy to mega estetyczny kod a co za tym idzie zwiększa się kultura pracy dlatego wasze argumenty do mnie nie przemawiają.

@Marmite: To spójrz inaczej:

active: fasle // Jest wartośćią warunkującą
  • Odpowiedz
@Marmite: Nie muszę, chcę. Bo oprócz tego, że warunkuje czy sekcja jest widoczna, zmienna oznacza, że ta sekcja jest aktywna i to ona jest teraz zajebista a wszystkie pozostałe nie. Ta zmienna nie jest po to żeby określić czy sekcja ma być widoczna, ona to tylko warunkuje. Uniknąłem w ten sposób czegoś typu: shouldBeVisible: this.active i kilku innych podobnych pierdół bo zawsze będą one przybierały tą samą wartość, a zrobiły by
  • Odpowiedz
@silon: Komentarze tylko tam, gdzie niestandardowe rzeczy się robi, w innych momentach, co najwyżej opis metody/funkcji co ma robić - nic poza tym, resztę programista powinien zrozumieć
  • Odpowiedz