Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, potrzebuję takiej informacji. Moja koleżanka chce studiować prawo. Wybrała UKSW w Warszawie, Uniwersytet Białostocki oraz Uniwersytet Wrocławski. Niestety, nie poszły jej matury zgodnie z oczekiwaniami (zresztą, głupio zrobiła nie wpisując WOS-u) i ma ok. 10 punktów mniej niż tzw. próg.

W związku z tym takie moje pytanie do studentów tych uczelni - kierunek prawo. Czy uda się jej dostać na te studia, pomimo brakujących punktów do progu? Ktoś ma jakieś doświadczenia, informacje, gdzie takie osoby również się dostały na ten kierunek?

Warszawa: próg - 80, ilość punktów - 55

Białystok: próg - 74, ilość punktów 60

Prosiłbym o każdą informację zgodną z tematem. Te mniej zgodne pozwolę sobie pominąć :)

Z góry dziękuję!

#studia #studbaza #studiaprawnicze #prawo #prawokarne #jasiepytam #pozdrawiammame
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuraj: jak na prawo to szczerze mówiąc nie sądzę, bo to jest oblegany kierunek

ale mam pytanie - dlaczego ty pytasz o to w imieniu koleżanki i to na Wykopie?:D

mogła składać na UJ - ja miałem tak, że z moimi wynikami na dzienne prawo na UW się nie dostałem, ale na UJ już tak :D
  • Odpowiedz
@czuraj: Podawane progi w internetach są maksymalnie zaniżone, wliczając w to osoby które były rekrutowane poza ilością zaplanowanych miejsc (czyli np. planowano 100 miejsc a wzięto 120 osób)
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: Dlaczego? Ludzie z Wykopu są bardzo pomocni - to raz. Dwa - pytam się ludzi z kilku miejsc na raz, a na Wykopie jest masa studentów. Trzy - ona ma problem z internetem, więc jej chętnie pomogę, paniał? ;)

Twoje wyniki jak rozumiem spełniały poziom "progu"?

@karid: To jest najlepsza informacja, czyli "marne schanse". Trudno, nie teraz to za rok. Już wybrała coś innego związanego ze zdawanymi
  • Odpowiedz
@karid: Zdawała chemię, więc wspólnie doszliśmy do wniosku z kolejnością taką: biotechnologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn (to akurat mój pomysł, nieco głupi, ale sam taki jako 3 wpisałem :P).

Dylemat był taki - lubi probówki i inne cuda, chciałaby pracować w laboratorium kryminalistycznym, w policji. I do tego właśnie chciała skończyć prawo. Chyba, że to dwie różne mańki są? :)
  • Odpowiedz
@czuraj: To koleżanka chce iść na studia, a nawet nie wie co ma skończyć, żeby robić to co chce robić?? Podejrzewam, że z takim zainteresowaniem tematem po studiach tak czy tak skończy w McD.
  • Odpowiedz
@czuraj: Najpierw niech spróbuje odwołać się od wyniku egzaminu w CKE. Przepracowałam trochę w warszawskiej CKE i w połowie sierpnia tam jest taki burdel, że często gęsto takie odwołania przechodzą bez czytania.

Jeżeli natomiast dostanie negatywną odpowiedź z uczelni to też niech się odwołuje (najlepiej starać się o spotkanie z dziekanem i bezpośrednio z nim obgadać sprawę) i walczy o spota. Miejsca na prawie na Uwr zwalniają się nawet pod
  • Odpowiedz
@Dralax: Biorąc pod uwagę, że głównym źródłem informacji jest Internet, którego nie ma, to chyba jednak nie skończy w McD z powodu tylko niedoinformowania. Ja się na tym nie znam, wiec z tego też powodu zadałem pytanie z ostatniego komentarza. Zbrodnie i analiza ją bardzo "kręcą", dlatego chce trafić do laboratorium Policji. A jak to zrobić - myślę, że dopisek przy prawie karnym dotyczący "pracy w Policji" jej dał obraz
  • Odpowiedz
@czuraj: Procedura wygląda tak: Wysyłasz wniosek o wgląd do pracy, idziesz, ogląasz, potem na miejscu muszą ją jeszcze raz sprawdzić i często dają punkty dodatkowe, bo ktoś coś przeoczył, albo był gupi i się nie znał.
  • Odpowiedz
@Dralax: Niestety, nie mogę ręczyć za człowieka, w którego umyśle nie siedzę. Przykro mi i bardzo przepraszam, być może jest tak jak mówisz.

@Kukki: @jestem_piekna_dla_kamdza: To może być ciekawe! Dziękuję Wam bardzo, na kogo jak na kogo, ale na Wykop zawsze można liczyć :)

@KREM_Z_BROKUL: Rozumiesz już o czym mówiłem, opisując dlaczego zadałem pytanie? ;)
  • Odpowiedz
ylemat był taki - lubi probówki i inne cuda, chciałaby pracować w laboratorium kryminalistycznym, w policji. I do tego właśnie chciała skończyć prawo


@czuraj: #fail

Wytłumacz koleżance, że w laboratorium kryminalistycznym (np. CLK) to pracują naukowcy/specjaliści od konkretnych dziedzin techniki i nauki - a nie
  • Odpowiedz
@RageKage: Widzisz, dlatego twierdzę, że z mądrym to miło porozmawiać. Ja ślepo wierzyłem, że ona wie o czym mówi - widać się myliłem, ot co :)

Tak to wyglądało w jej marzeniach:

prawo na uksw, specjalizacje z prawa karnego -> akademia policyjna - Szczytno, profil służby kryminalnej - techniki kryminalistycznej.

Dopiero teraz dociera do mnie, że to bez sensu... Przepraszam za moje głupie pytanie, niezły #fial :)
  • Odpowiedz
prawo na uksw, specjalizacje z prawa karnego -> akademia policyjna - Szczytno, profil służby kryminalnej - techniki kryminalistycznej.


@czuraj: to Ci jeszcze wyjaśnię kilka rzeczy (jako absolwent prawa i były pracownik szacownej instytucji jaką jest Policja:P):

- do policji może dostać się każdy - wystarczy zwykłe średnie, studia trochę pomagają, ale nie są wymagane

- nie ma u nas 'Akademii Policyjnej' tak jak wielu ludzi to rozumie... WSPol w Szczytnie
  • Odpowiedz
@RageKage: Kurde, nie wiem jak Ci dziękować. Przekażę jej, a właściwie przeczytam słowo w słowo to, co napisałeś. Jestem twoim i reszty osób z tego wpisu dłużnikiem :)
  • Odpowiedz
@RageKage: Znalazłem już źródło jej informacji i po prostu żałuję, że wcześniej go nie sprawdziłem... Tyle dobrego, że teraz mogę jej to z pełną stanowczością i z dobrymi argumentami wybić z głowy :)

W policji chętnie zatrudniani są absolwenci wyższych studiów, zwłaszcza prawa i informatyki.


Zapewne ten fragment jej wmówił, że kończąc taki tok edukacji uda jej się tam dostać _
  • Odpowiedz
@czuraj: wiesz na rekrutacji są za to jakieś dodatkowe punkty, ale nie ma się co tym przejmować - jak chce być specem od kryminalistyki to niech kończy jakiś kierunek przyrodniczy lub techniczny
  • Odpowiedz