Wpis z mikrobloga

Uprzedzam pisowskich trolli- sobotnia manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych jest apolityczna i nie ma nic do czynienia z tworami typu KOD. Nie macza w tym palców Soros bo udzielaliśmy się zarówno w Wyborczej jak i TV Trwam oraz Radiu Maryja. Za PO też były strajki (m.in lekarze rodzinni, pielęgniarki). Manifestacja ma po prostu zwrócić uwagę polityków na fatalną sytuację w ochronie zdrowia (zarówno pacjentów jak i pracowników) i pokazać, że środowisko medyczne się radykalizuje. Dłużej nie ma zamiaru czekać (ponad 20 lat minęło i dalej te same postulaty są aktualne). Ludzie mają dość tłumaczenia się przed pacjentami za nieefektywny system (teraz jest to chyba najbardziej uciążliwe bo zbliża się koniec roku, limity się wyczerpały i nie możemy operować/diagnozować/wykonywać zabiegów tylko dlatego, że nam nie zapłaci nfz).
#polityka #polska #4konserwy #neuropa
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@su1ik: jestem za reformą NFZ
na początek
1. zabronić lekarzom pracy w sektorze prywatnym i publicznym jednoczesnie i zatamowac proceder hospitalizacji swoich prywatnych pacjentów w publicznych placówkach by porobić im za freeko badania.
2. Czas skasowac możliwośc wyłudzania z NFZ kasy przez wpisywanie fejkowych diagnoz.
JAk sie wytnie te kase uciekającą na lewo z systemu ergo załata dziury to można pomysleć o zmianie systemu
  • Odpowiedz
@su1ik: Trochę niefortunny termin ale jak to mówią "kto nie ryzykuje ten szampana nie pije".
Niech Wam pogoda dopisze i żebyście w końcu osiągnęli swój cel. Wasz sukces będzie wygraną wszystkich korzystających ze służby zdrowia.

  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: 1. Nie do spelnienia bo mz wie, ze tylko tak dublujemy liczbe lekarzy. Osobiscie jestem za takim rozwiazaniem. Ponoc ma sie cos w tej drugiej kwestii zmienic.
2. Nie wiem o co chodzi, masz jakies zrodlo?
Dyzury to zlo, zgadzam sie z systemem zmianowym. Oplaty tez spoko tylko ponoc sa niekonstytucyjne.
@wnocy: od czego sa politycy? To oni powinni rozwiazywac problemy spoleczenstwa. Nie chcemy im wchodzic w
  • Odpowiedz
@su1ik: ale to by była opłata administracyjna a nie za leczenie ;-0
A co do źródłą odnośnie wyłudzania. Jest taki portal NFZ gdzie bo zarejestrowaniu sie i odbiorze klucza w placówce NFZ możesz sprawdzać jakei zabiegi refundowane na twoje nazwisko były robione. Ja robiąc skaling wyceniany przez nfz na 80 zeta swego czasu ujrzałem, że lekarka mi wklepała pozycji na prawie 400 zł bo wpakowała mase opatrunków pod każdy ząbek.
Albo stłuczony palec a wpisali mi nastawienie jaiegośtam zwichnięcia i zamiast za konsultacje zgolili znacznie więcej siana.
Bywały afery już kilka razy, że lekarka w prywatnym gabnecie potrafiła mieć powpisywane na pacjentach różne dziwne rzeczy ;-) albo w ogóle fake pacjentów.

MZ wie ze dublujemy lekarzy? CO ? Dla mnie patoligncza jest sytuacja, żę lekarz ma siedziec od 8 do 14,30 a wychodzi z pracy o 13 bo śpieszy sie do
  • Odpowiedz
@su1ik:

od czego sa politycy? To oni powinni rozwiazywac problemy spoleczenstwa. Nie chcemy im wchodzic w kompetencje


no to po co manifestujecie, jak nie wiecie co chcielibyście zmienić? Owszem, politycy są od tego, ale jak widać, żadna ekipa nie była wstanie nic polepszyć. Może trzeba im coś podpowiedzieć, skoro jesteście bliżej tematu i wiecie co
  • Odpowiedz
@wnocy: wiemy co zmienić, politycy też wiedzą. Te postulaty mają już ponad 20 lat i nic się prawie nie zmieniło, czas działać w końcu.
Sytuacja 1: nawet jak da znać dzień wcześniej to dzwonimy po pacjentach i pytamy czy ktoś jest chętny. Nie ma czegoś takiego, że się nie operuje jak ktoś dał znać tydzień wcześniej, że go nie będzie. Problemem są osoby które po prostu nie przychodzą i są
  • Odpowiedz
@su1ik:

obie sytuacje dotknęły mnie osobiście. Pierwsza dotyczy operacji na Niekłańskiej w Wawie na oddziale otolaryngologicznym, i taką informację usłyszałem od pań, które kwalifikują na operację. Niestety jest też plaga rodziców kretynów, którzy wiedzą, że dziecko było chore i to wyjdzie na badaniach, ale i tak uparcie idą na kwalifikację w nadziei, że się uda. Choć poniekąd im się nie dziwię. W takim wypadku lecą na koniec kolejki, a to oznacza dla dziecka kolejne miesiące problemów ze zdrowiem, które wpływają negatywnie na jego rozwój (ale co tam! mamy kasę, żeby później bawić się w rehabilitacje czy inne sprzęty typu aparaty słuchowe).

Druga sytuacja też w Polsce. Wiem, że jak idę do prywatnego lekarza (np. ortopedy) i trzeba, to odpala USG, zobaczy co chce i stawia diagnozę. A tutaj, żeby osiągnąć podobny efekt, musiałem być trzy razy. NFZ zapłacił za trzy wizyty, a mógł zapłacić za
  • Odpowiedz
W służbie zdrowia jest sporo takiej patologii. I tu chyba politycy nie bardzo mogą cokolwiek zrobić.


@wnocy: A kto inny? Lekarze? Pielęgniarki? Ratownicy? To politycy odpowiadają za system i tę patologię. Obwinianie podrzędnych pracowników o fatalne funkcjonowanie firmy (nfz) jest absurdalne. To tak jakby obwiniać kasjerkę za kolejki bo sklep nie zatrudnia dodatkowego pracownika.
Od siebie dodam jeszcze, że wprowadzenie monopolu nfzu przez polityków jest bardzo niekorzystne dla pacjenta, wiadomo
  • Odpowiedz
@su1ik:

To tak jakby obwiniać kasjerkę za kolejki bo sklep nie zatrudnia dodatkowego pracownika.


nie, za to Ty chcesz za tę kolejkę atakować jeronimo martins.

NFZ to jedno, a tego typu sytuacje, o których pisałem, to drugie. Szpitalami czy przychodniami nie zarządzają politycy. To o czym pisał @plumkajacy_kalafior to też nie wina polityków, to nie oni wpisują zabiegi, których nie było.
  • Odpowiedz
@su1ik: ale co "zmienić ochronę zdrowia"? Sposób zarządzania przychodnią powinien zmienić ten, kto za nią odpowiada. Przestać okradać NFZ powinien ten, kto wpisuje te wirtualne zabiegi. Nie rozumiem Twojego podejścia - "no my nic nie możemy, całe zło to politycy".

(Do tej pory nie wiem jakie są te 20letnie postulaty)
  • Odpowiedz
@wnocy: przyjdz na manifestację to się dowiesz. Pewnie też we wszystkich serwisach informacyjnych w sobotę będą powtarzane te postulaty. Przyczynę złego zarządzania Ci podałem- cięcie kosztów ponad wszystko. Dalej nie dostałem dowodów na wpisywanie tych wirtualnych zabiegów
  • Odpowiedz
@su1ik:

Pewnie też we wszystkich serwisach informacyjnych w sobotę będą powtarzane te postulaty


a teraz tych postulatów nie można gdzieś
  • Odpowiedz