Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki! :)
Obiecuję, że to już ostatni wpis na temat tej podróży i więcej nie będę wołać. Jeśli ktoś nie chciał być zawołany to przepraszam :c

Wybaczcie muzykę na końcu ale nie mogłam się powstrzymać, za bardzo mi się z nią kojarzy. Sama Delicja jest od jakoś 4:30

Minął już prawie miesiąc od mojej podróży do Finlandii, do Delicji. Nareszcie udało mi się sklecić jakiś mały film z podróży, oczywiście materiału jest o wieeeele więcej, ja tylko wybrałam momenty jak jedziemy i już jesteśmy na miejscu.
Podróż przebiegała tak:
Gdańsk-samolot->Turku-pociąg->Helsinki-samolot->Oulu-autobus i samochód->Nivala(tu była Delicja)-samochód->Oulu-samolot->Helsinki-autobus->Turku-samolot->Gdańsk
Także trochę kilometrów zrobiłyśmy, ale było warto :) Oprócz odwiedzin Delicji zwiedziłyśmy Helsinki, Turku i byłyśmy w wiosce muminków - to polecam bardzo mocno, super klimat :) Cała wysepka przerobiona na wioskę muminków :)

Ogólnie z samą Delicją mam mało filmów o co jestem trochę zła, bo kumpela nie ogarniała kamerki i zamiast mi powiedzieć po prostu ją wyłączyła :( Tak więc niestety nie mam filmiku co się działo po jeździe, a wtedy Delicja mnie lizała i próbowała zdjąć ze mnie kurtkę :) Ogólnie myślę, że mnie poznała.

Cała podróż do Finlandii była pasmem wyznań, po angielsku ogarniali tylko w Helsinkach i niektórzy w Turku, tak to niestety słabo. Najgorzej było w Oulu, gdzie autobusem miałyśmy dojechać do Nivali a kierowca nie potrafił nam powiedzieć czy jesteśmy we właściwym autobusie i powiedział, że obok Nivali staje. Nie wiedziałyśmy gdzie jedziemy, Saaga dzwoniła do centrali i dopiero z nimi się dogadała gdzie i mniej więcej o której mamy wysiąść. Pan kierowca tylko powtarzał jak mantrę - HAAPAJARVI... No cóż :D
Oprócz tego w Finlandi jest okropnie drogo, prawie wszystkie słodycze mają domieszkę lukrecji i są słone, a kawa jest rozwodniona(tak bardzo, że jak pierwszy raz kupiłam tam kawę zastanawiałam się po kolorze czy nie sprzedali mi herbaty ;))

Film wstawiam tutaj, bo niektórzy chcieli obejrzeć. Wołam szczególnie @Al_Bundy który nie chciał uwierzyć, że to nie bait ;)


Mistrzem nie jestem w te klocki, proszę o wybaczenie.
Tak, wiem - mam gruby głos
#konie #podrozujzwykopem #podroze
Majka94 - Hej Mireczki! :)
Obiecuję, że to już ostatni wpis na temat tej podróży i w...
  • 12