Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;dr problemy 16 latka co do nauki
Mimo mojego młodego wieku mieszkam sam 100 kilometrów od domu. Chodzę do najlepszego liceum w województwie, mieszkam jak student. Co według mnie jest w tym wszystkim najgorsze? Niepewność czy dobrze zrobiłem.


Wybierając liceum kierowałem się tym, że w przyszłości mam zamiar studiować medycynę - dostanie się do liceum bardzo ułatwił (a właściwie zapewnił) mi fakt, że w gimnazjum byłem laureatem z chemii. Lubię ten przedmiot, ale teraz w liceum bardziej przykładam się do biologii. Jednak boję się, czy aby na pewno dobrze wybrałem. Od zawsze interesowałem się komputerami i wszystkim co z nimi związane - jak mi się głośniki popsuły to je przelutowałem i naprawiłem, zawsze gdy w rodzinie popsuje się jakiś laptop/komputer to ja naprawiam. Dosyć dobrze znam się na telefonach, nie mam żadnych problemów z naprawą software. Ogarniam podstawy programowania. Ogólnie mówiąc - jest to coś czym mógłbym się zajmować od rana do wieczora, bez przerwy. Moja pasja. Biologia nią nie jest - właściwie nie uczyłem się jej w gimnazjum, nauczycielka trochę mi odpuściła ze względu na chemię. Nauka tutaj w liceum całkiem dobrze się zapowiada. Myślę że uda mi się ukończyć tą szkołę.
Czytałem, że praca powinna być pracą - niebezpiecznie jest łączyć hobby z pracą. Z drugiej strony cała masa ludzi mówi że powinniśmy robić to co lubimy.
Jak narazie zdecydowany jestem na medycynę. Ale co w sytuacji jak biologia mi zbrzydnie, odechce mi się medycyny? Będę mógł iść na informatykę po rozszerzonej matematyce biologii i chemii?
Proszę o pomoc, opinie, czy po prostu słowa wsparcia
#matura #truestory #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś zdolniacha i nauka nie sprawia ci problemów to idź na medycynę! Wzrośnie twój prestiż jak również prestiż twojej rodziny! (informatyków nikt nie szanuje () ) No i kasa będzie się zgadzać.
Rozszerzona matematyka wystarczy by dostać się na informatykę (nie wiem czy wszędzie, ale podejrzewam, że tak)
Gdyby praca lekarze nie sprawiała Ci przyjemności, zawsze możesz zacząć inne studia jak zrobił
@AnonimoweMirkoWyznania: No opie, brzmisz trochę jak młodsza wersja mnie. Tylko że ja byłam (i jestem) zainteresowana programowaniem i medycyną, jednak jakoś jednej z dziedzin nie faworyzowałam bardziej. Ostatecznie poszłam na lekarski, a programuję hobbystycznie, żeby nie wypaść z wprawy, a ponadto sprawia mi to przyjemność :3 Moje myślenie -> w stronę IT możesz zawsze pójść jak ci się medycyna nie spodoba, w drugą stronę - no już nie za bardzo :P