Wpis z mikrobloga

Witam Mirki
Chciałbym napisać program w C, który liczy funkcje skrótu pliku na komputerze. Wiem, że są biblioteki open ssl ale chciałbym to zrobić w ten sposób by ten program działał na każdym komputerze bez instalacji dodatkowych bibliotek. Co poradzicie, albo w jakiej książce to znajdę?
Uprzedzajac pytanie szukałem w google i na stackoverflow. Jak ktoś umie lepiej szukać to niech poratuje linkiem, z góry dziękuję za pomoc.
#programowanie #kryptologia #c #hash
  • 12
@wczoraj
W google daje mi wyniki abym używał openssl biblioteki. Hmm nie wiem, a może po prostu zrobić program pod Windowsa .exe i niech oblicza funkcje skrótu. Bo domyślnie mam zrobić tak by obliczylo funkcje skrótu wszystkich plików i zapisało skróty w pliku. txt
@JoannitaPL: użyj Go #golang, poważnie. Jeżeli znasz C, to się odnajdziesz od razu. W bibliotece standardowej masz od groma funkcji kryptograficznych. A wypluwa standardowo tylko statycznie linkowane pliki wykonywalne, bez żadnych dodatków (no chyba że chcesz inaczej). No i kompilacja na inne platformy to kwestia dodania jednej zmiennej środowiskowej gdy odpalasz kompilator.
Wiem, że są biblioteki open ssl ale chciałbym to zrobić w ten sposób by ten program działał na każdym komputerze bez instalacji dodatkowych bibliotek.


@JoannitaPL: Tja, i skończy się to tak samo, jak np. implementacja bcrypta w PHP z ich śmiesznymi 2y.

Pomysł uważam za głupi.

Proszę sobie wziąć coś z otwartym źródłem i ostatecznie wykorzystać/włączyć źródła. Ale nie pisać samemu.