Wpis z mikrobloga

@kocham_jeze: W suporcie na 95% nie trzeba nic robić, jeżeli jest to nowy rower. Wiekszość dzisiejszych suportów to konstrukcja zamknięta z łożyskami maszynowymi. Są one nasmarowane fabrycznie i jak sie zużyją to się je wymienia (w sensie, suport w całości). Ty pewnie masz taki suport na kwadrat, więc w grę wchodzi ew. wymiana na nowy, jeżeli rzeczywiście uszkodzony. (ok 40zł za sam suport nienajgorszej jakości). Może też wystarczy go dokręcić.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Nowy łańcuch na nowych zębatkach nie ma prawa się nie układać, jeśli wszystko jest poskładane tak, jak trzeba. Ja obstawiam złą linię łańcucha - czyli zła długość suportu. ewentualnie założyli gruby łańcuch, a zębatka jest pod cienki, wtedy ma luzy i może wydawać dźwięki.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze:
Za mocno jest wtedy, gdy prawie nie da się go poruszyć palcem w góre i w dół. Powinien posiadać lekki luz. Głównie dlatego, że zdarza się, że koła zębate nie są idealnym kołem. Mówię o skrajnych przypadkach, lecz sam tego doświadczyłem w ostrym kole.
@PizmakWu dobrze mówi - zła linia łańcucha też może być przyczyną wydawania dziwnych dźwięków. Ale raczej cały czas, niż cyklicznie przy mocniejszym naciśnięciu.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: bez paniki z odgłosami, to nowy rower. :) Gratuluję zakupu. Nie za duży na ciebie? Sztyca mało wysunięta. Wpadłeś rozumiem do serwisu profilaktycznie po otrzymaniu roweru? Firmy nie znam, ale zwykle warto zrobić mały przegląd, sprawdzić naciągnięcie szprych, łożyska etc.
Jeśli sprawdzisz sobie już ilość zębów w zębatkach to przeliczysz przełożenie szybko tutaj - http://www.surplace.fr/ffgc/

  • Odpowiedz