Wpis z mikrobloga

@RSjabber: O panie, nie mam pojęcia jakim xD Potem obczaję. Ale w miarę uniwersalne, bo i pod górkę sie podjedzie, i z górki się przyspieszy.

I mam w sumie pytanie - powinienem dać smar do supportu/gdziekolwiek poza łańcuchem? Bo cos mi troche strzela/przeskakuje w napędzie jak mocniej nacisnę na pedały.
  • Odpowiedz
I mam w sumie pytanie - powinienem dać smar do supportu/gdziekolwiek poza łańcuchem? Bo cos mi troche strzela/przeskakuje w napędzie jak mocniej nacisnę na pedały.


@kocham_jeze: Dla pewności możesz wykręcić suport i poruszać nim w rękach, czy faktycznie nie jest uwalony. Później uzyj smaru grafitowego na gwinty i wkręć z powrotem (nie zapiecze się suport po sezonach).

supportu nie, ale przesmaruj delikatnie klocki hamulcowe.


@zasadniczo:
Lipwig - > I mam w sumie pytanie - powinienem dać smar do supportu/gdziekolwiek poza ...
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Odnośnie przeskakiwania, to może się jeszcze nowy łańcuch układać. Kolejną sprawą jest linia łańcucha. Może nie jest idealnie prosto i tu występują dodatkowe tarcia.
Ja miałem jeszcze taki myk kiedyś, że przy zmianie przyłożenia siły (przyspieszanie/hamowanie) łańcuch delikatnie przesuwał się na ząbkach korby i koronki z tyłu.
Inną przyczyną mogą być słabe łożyska w pedałach, spróbuj oliwki do łańcucha wlać bokiem (zależy jakie masz pedały).
Nikomu nie polecam zresztą używania
  • Odpowiedz
@Hejterro: Dzięki za radę! Kumpel ma wiadro łt-43 na szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczę z czasem czy to przeskakiwanie nie minie, pewnie tak jak mówisz nowy łańcuch się układa. Czyli w suporcie nie trzeba będzie grzebać? Bo bałem się po prostu, ze nie był fabrycznie nasmarowany czy cos (0 doświadczenia here xD )
  • Odpowiedz