Wpis z mikrobloga

Gdybyście dostali ofertę objęcia intratnej posady na państwowym dzięki znajomościom, przyjęlibyście ją?


#gorzkiezale
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapitalis: jasne że tak, 95% ludzi skorzystało by z sytuacji, tak samo by ukradło jeśli byśmy im powiedzieli że nie będzie z tego żadnej kary dając im czapkę niewidkę.

Po prostu moralność ludzka jest sztuczna, bo ich moralność opiera się o karze.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Oczywiście, że tak pod warunkiem, że:
-wiedziałbym, że nadaję się do tej roboty tj. mam wykształcenie i doświadczenie, i spełniam szeroko pojęte wymagania
-wynagrodzenie będzie satysfakcjonujące

A dlaczego?
-lepiej żebym był tam ja niż jakiś aparatczyk bez umiejętności który przyczyniałby się to
  • Odpowiedz
  • 0
@Wolnosciomierz: Taka trochę "na siłę" ta argumentacja. Zakładamy, że wpływ byłby żaden lub minimalny - przykładowo przyczyniłbyś się do obniżenia ceny prądu, ale czy byłoby to dla ciebie wystarczające usprawiedliwienie? I jednak o takim stanowisku nie mówimy bo dostają je tylko aparatczycy i starzy kumple wyjadacze, a poza tym są to też decyzje polityczne. Tego typu umowy radykalne kroki to decyzje ministrów.
  • Odpowiedz
Ale ja nie jestem obiektywistą ( )


@Kapitalis: a rzeczywiście, obiektywiści to socjaliści

Objectivism holds that the best society is one that allows us to lead our lives free from the initiation of force. In this context, we will still need a government to provide courts of law and police and military services, all of which are necessary to protect our rights to freedom.
  • Odpowiedz