Wpis z mikrobloga

@RSjabber: Zalezy, czy masz już suport, czy będziesz ogarniał potem. Jeśli korby są pierwsze, to brałbym campe. Co prawda mirage to prawie najniższa grupa, ale jednak włoski sprzęt to włoski sprzęt.
@RSjabber: Jakie BCD tej Campy? Shimano ma 130mm i nie wiem sam czy nie jest to za mało popularny rozstaw na późniejsze wachlowanie blatami. Zazwyczaj po giełdach latają 110-tki albo 144-ki, albo to ja jestem jakiś lewar i nie ogarniam rynku wtórnego dla 130-tek. (,)
@Lipwig: 130 to jedne z najczęściej spotykanych blatów w rozsądnej cenie. 144 to już typowo torowy rozmiar, zębatki wyższej jakości, ale też droższe. Zależy, jaki chcemy uzyskać efekt, ale do zwykłego szczura na miasto nie ma co pakować 144 raczej według mnie.
@PizmakWu: No to fajnie, dzięki. Lokalne giełdy zasypane blatami pod korby SA i zgłupiałem. A parę 130-tek to było wyjechane do rekinich zębów. Będę szukał dalej, albo zamówię nową.
@Lipwig: jeśli wierzyć internetom to bcd 135. Ale tak sprawdzając pobieżnie to z dostępnością takich blatów nie ma problemu. czy na alledrogo czy na ebayu znajdziesz ;)

@PizmakWu: co masz na myśli z tym suportem? mam teraz jakąś korbę jednorzędową noname i chcę coś bardziej pro ;)
@RSjabber: Różne korby wymagają różnej długości osi suportu, żeby zachować linię łańcucha, to po pierwsze. Po drugie korby shimano są pod japoński kwadrat JIS, a campagnolo najpewniej pod włoski ISO. O ile korby ISO da się jeszcze założyć na suport JIS, o tyle w drugą stronę to nie zadziała, bo będą luzy. Ale jeśli masz noname aktualnie, to prawdopodobnie masz kwadrat JIS. Możesz też sprawdzić producenta suportu dla pewności.