Wpis z mikrobloga

  • 971
Kocham ten moment w roku gdy jedni ludzie chodzą w kurtkach a inni w t-shirtach a wszyscy patrzą na siebie jak na idiotów "bo ten tak dziwnie sie ubrał" xD
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pikaczu od dwoch miesięcy niezależnie od pogody mijam w drodze do pracy kobietę w krótkich spodniach, klapkach typu crocs i przeciwdeszczowej kurtce sportowej D: o co chodzi nie wiem
  • Odpowiedz
@Pikaczu To samo dzisiaj miałem czułem na sobie jakieś #!$%@? spojrzenie jak ubralem bluze a wszyscy w kurtkach. Co to #!$%@? kogo obchodzi następnym razem ubiore koszule hawajską i sandały #!$%@? polaczky
  • Odpowiedz
@Baerok: Wirus, bakteria itp to warunek konieczny. Ale czy wystarczający?
Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale ja na "zarazki" jestem wystawiony każdego dnia, wiele noszę "przy sobie" ale to osłabienie organizmu, spowodowane często wyziębieniem, skutkuje chorobą.
Ergo - choruje się od zimna.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Bzdury. Organizm człowieka adoptuje sie do temperatury zewnętrznej poprzez regulacje wytwarzania ciepłoty, regulacje krążenia, regulacje pracy gruczołów potowych itd w zależności od temperatury zewnętrznej reguluje nawet praca błon śluzowych.
W zależności od temperatury zewnętrznej zmienia sie nawet apetyt na dane smaki.

Jezeli mi nie wierzysz to zima spij w 16 stopniach, ubieraj sie lekko ale nieprzewiewnie i używaj tylko zimnej wody pod prysznicem. Po jakims miesiącu bardziej będzie tobie
  • Odpowiedz
@FuriousViking: nie, ale posiadamy pewien zakres tolerancji i optimum w zależności od aktualnego stopnia przystosowania, które zależy od warunków naszego zycia, diety, a także stanu zdrowia.

Obejrzyj sobie dokument o gościu ktory przebieg maraton na biegunie północnym w slipkach, butach i czapce. Większość ludzi by zamarzła. Kwestia adaptacji organizmu
  • Odpowiedz
@PierDacze: jakbyś czytał komentarze, to pisałem wyżej, że człowiek ma zakres tolerancji na bodźce zewnętrzne i każdy organizm zakres tolerancji ma inny i inaczej na te bodźce reaguje, temperatura otoczenia jest jednym z bodźców zewnętrznych. Przykłady ekstremalnych sportowców czy komandosów o których wspominałem wcześniej, pokazują, że można nauczyć się panować nad reakcją organizmu na upał czy mróz. Nie jest to jednak tak, że organizm, zaczyna pracować normalnie po dłuższym przebywaniu
  • Odpowiedz