Wpis z mikrobloga

Mireczki, niedługo będę chciał malować komorę silnika, a wiąże się to z wyciągnięciem auta z garażu i przerzuceniem go lawetą w inne miejsce. Problem w tym, że mam wyciągnięty silnik i skrzynię, a co za tym idzie, rozpięte półosie. Dodatkowo, wyciągnięte wahacze i drążki kierownicze z maglownicą, a co za tym idzie nie mogę go postawić na koła bo się rozkraczą. Są jakieś patenty na wrzucenie go na lawetę? #motoryzacja #mechanikasamochodowa #garazowebojeadasia #mechanika #laweta #kiciochpyta #samochody #mazda
  • 9
a co za tym idzie, rozpięte półosie, a co za tym idzie luźne McPersony, a co za tym idzie nie mogę go postawić na koła bo się rozkraczą.


@adamgtx: Co mają do tego półosie, one nie mają nic do pracy zawszenia. Jedynie jak drążki kierownicze wyjmiesz to koła będą chodziły jak chciały ale przy przepychania wystarczy od czasu do czasu kopnąć aby ustawić w pożądanym kierunku. Chyba że odłączysz też wahacz
Co mają do tego półosie


@biskup2k: ano mają. W niektórych samochodach jak nie w większości, trzymają łożysko w piaście i przy przetaczaniu możemy zgubić koło, a przynajmniej ja tak prawie zgubiłem.