Wpis z mikrobloga

@oner: Mnie najbardziej doprowadza do szału wymaganie znaków specjalnych, wielkich i małych liter i cyfr. Do jasnej cholery, mam hasła przeciętnie po 30-40 znaków z samych małych liter (bo wpisuje się je dużo szybciej niż potworki z krzyżykami, małpami i mixed case) które są dużo trudniejsze do złamania niż przeciętny wynalazek który tworzy się za czwartym komunikatem "hasło do dupy bo są trzy jedynki po sobie, a do tego jest tylko
@kyaroru: Ja już nie raz pisałem - nawet na stronie banku powinien być taki gigantyczny guzik "tak, moje hasło jest z dupy, za krótkie, złe, nie powinienem tego robić, ale taki mam kaprys i nie będę się spinał, kiedy ktoś mi się włamie".
Sam mam długie hasła na allegro, do banku itd. ale jak się próbuję zarejestrować na jakimś forum, na które nigdy w życiu już nie wejdę, bo doraźnie szukam
@oner: Fora widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników rozumiem, bo inaczej to jeśli forum jest dostatecznie poczytne to cebularze reklamy i spamu na 100% wrzucą swoją kopię #!$%@?ą reklamami. Wpisz jakiś model telewizora, znajdziesz ze 3 różne kopie elektrody zrobione żeby ciągnąć hajsy z bannerów i kilkanaście archiw usenetu kopiujących google groups/news.gazeta.pl z dodanymi reklamami.
@oner: Strasznie to irytuje. A najgorzej jest gdy wypełniasz długi formularz, klikasz dalej i wyskakuje komunikat o za słabym haśle oczywiście resetując cały formularz, który znowu trzeba wypełnić...
@oner: a tu nie chodzi o to, że chodzi również o statystyki? Powiedzmy, że był włam na stronę/forum/banku i osoby nieuprawnione miały dostęp do waszych kont. I wychodzi to na światło dzienne. Lepiej dla przedsiębiorstwa żeby pojawiły się tytuły "włam na X. 1000 kont z nieuprawnionym dostępęm" niż "włam roku. Ponad milion kont w czyichśtam rękach". Każde hasło które zawiera losowość i znaki specjalne mimo że ma 10 znaków jest trudniejsze
@hihi_jery: Możesz wyjaśnić, dlaczego moje 30-literowe hasło małymi literami jest łatwiejsze do złamania niż hasło ze znakami specjalnymi i o długości 10? Dziesięcioznakowych haseł ze znakami specjalnymi jest 10^20 jeśli założymy, że alfabet ma 100 (dla równego rachunku, i nie zmniejaszając liczby możliwych sekwencji przez wymagania ad hasła), a 30-znakowych z małych liter 2 * 10^42, 22 rzędy wielkości więcej. Czy masz na myśli może, że może być łatwiejszy atak słownikowy
@kyaroru: dokładnie. Przeważne te hasła to jakieś znane frazy. bo nie sądzę że potrafisz zapamiętać losowe 30 znaków tym bardziej że używasz słowa "hasła" więc masz takich kilka.
@oner: Widzę tu jeszcze jeden aspekt. Jeżeli co drugie gównoforum wymaga od użytkownika skomplikowanego hasła, to doprowadza to do sytuacji, w której użytkownik w końcu tworzy swoje super skomplikowane hasło które przejdzie przez każdą rejestrację. No właśnie: JEDNO hasło, bo przecież nie będzie zapamiętywał skomplikowanych cudaków osobno dla konta bankowego, osobno dla facebooka, osobno dla allegro i osobno dla gównoforum. A później wystarczy, że to jedno hasło wycieknie (włam na gównoforum