Wpis z mikrobloga

@frems: Mam podobnie w Scenicu 1.5 dci, tylko że mi wyskakuje błąd "injection fault", odcina mi gaz i jak puszczę ten gaz to po 2-3 sekundach błąd znika i moc wraca. Raz musiałem silnik gasić bo trzymałem gaz przy błędzie. Przyczyny błędu nie znam ale jak Ci się zapali to puść gaz na 2-3 sekundy i sprawdź, czy potem będziesz mógł jechać dalej.
@frems: No to na 99% wtryski tzn zaworki w nich do wymiany. Zacierają się przez sypiącą opiłkami pompę wtryskową. Niestety przerabiałem to sam i trochę kosztowało. Na początek zrobić można próbę przelewową samemu żeby nie dać się naciągnąć od razu na wydanie 3-4 tysięcy. w 1.5 dci są praktycznie takie same wtryski delphi więc pewnie podobnie. W Mondeo to temat rzeka na wszystkich forach ale sprężynka i awaryjny przy mocniejszym depnięciu
@vredot samochód tescia. Muszę mu powiedzieć żeby dał do naprawy w takim razie. Może coś bardzo złego się stać i będzie np. Silnik do wymiany? Może wtedy zrozumie bo woli jeździć na c wycieczki.
Podobno może zdarzyć się tak że zaworek we wtryskiwaczu może zaciąć się w pozycji otwartej i będzie lał paliwo do cylindra i wtedy może się wypalić dziura w tłoku np. ale ja u siebie nic takiego nie miałem to tak na forach pisali. No samemu ciężko ogarnąć te wtryski. Ale mechanicy jak widzą te fordy to byle usterka i już wyjmować wtryski chcą. Najlepiej by było podpiąć najpierw auto pod kompa. Może