Wpis z mikrobloga

TL;DR:
iPhony 3S to najlepsza bryła smarfona na świecie.

Wyciągnąłem swojego #!$%@? iPhona 3S istwierdziłem że gdyby dodać do niego wyświetlacz o lepszej rozdziałce, dobry aparat przedni i tylni (który nie musiałby wtedy wystawać za oprys) i dzisiejsze bebechy Nawet tej 5S to byłby to najlepszy telefon na rynku w klasie średniej - wysokiej.

Co mnie do tego skłoniło? To że dzisiejszego smartfona nie można ruszyć bez mikro obawy ze nam upadnie. Nasze dzisiejsze smartfony to nasze nieporęczne skarbeńki, prostokątne juz nie bryły, tylko karty. Pierwsze o czym pomyslałem jak chwyciłem iPhona 6 to to jak bardzo trudno jedną ręką jest go obrócić na druga stone, bez obawy że nam spadnie i sie połamie.

3S? Możesz go obsługiwać 1 ręką. Tylko to? Tak, ale to w dzisiejszych czasach bardzo duży plus. Mozesz zrobić z nim wszystko jedną ręką. Obracasz go na drugą strone płynnym gestem dzieki obłej tylniej obudowie. Obracasz wogół osi 2 palcami i wiesz ze ci sie zmiesci w dłoni. Wyciszenie, vol up vol down, blokada - wszystko jedną ręką. Chcesz schować do kieszeni przedniej to to robisz. Nie ważne jakie masz spodnie i nie martwisz sie że bedzie cie uwierał. Designersko tez ładnie sie zestarzał.

Przy dzisiejszej nanotechnologii przy takich gabarytach jak 3S moznaby spokojnie zmiescic sprzet z 6S i jeszcze by zostało miejsca. Tylko ze ludziom sie wmówiło ze potrzebuja cienkich telefonów. Że cienkie telefony to prestiż i co bardziej zabawne wygoda. Apple zrobiło baaardzi duży krok w tył od smierci Jobsa, ale nie o tym mowa.

Myśle że to moment w historii telefonów by wrócić i pozbierać te wszystkie pomysły, które nam wypadły z kieszeni gdy gonilismy w dzikim pedzie po najcieńszy smartfon. Trzeba wrócić do starych konstrukcji i zapytac sie: Co sprawiło ze ludie to kupowali. I nie pod kątem technoligii, tylko kątem ergonomii używania.

#iphone #apple #smartfon #technologia
DrMru - TL;DR:
iPhony 3S to najlepsza bryła smarfona na świecie.




Wyciągnąłe...

źródło: comment_tHiz1tlCdqxY2w9AO8p3kXutSZjgmv3R.jpg

Pobierz
  • 6
@DrMru: Dokładnie to samo myślę. Podobnie jest w przypadku Galaxy S1: zachować kształt i rozmiar, dać lepszy wyświetlacz i współczesne "wnętrzności", byłby super telefon! W tej chwili do wyboru są tylko wielgachne, niewygodne paletki z ekranami 5+ cala. Po co? Kiedyś 4" wystarczały, ale producenci uznali że trzeba się ścigać: kto da więcej!
@DrMru: mi tam rozmiar mojego 6" Neksusa odpowiada, ale nie da się ukryć, że powinni robić modele w różnych rozmiarach. Teraz jak chcesz kupić coś z górnej półki wydajnościowej, to jesteś zmuszony wziąć coś minimum 5.2". Jak chcesz coś bliżej 4" (chociaż nie wiem na ile jeszcze takie modele w ogóle produkują), to dostaniesz jakiś upośledzony procesor, 0.5GB RAM, 8GB pamięci i aparat gorszy niż w SE K750i. A w przypadku
@limpak: zapomniałem o nim. Hm... no to w takim razie OP wie co wybrać :)

A tak jeszcze a propos cienkości tych smartfonów - na #!$%@? dążą do tego, żeby smartfon miał 3mm grubości? Ani się tego wygodnie nie trzyma, ani to wytrzymałe (słynne wyginające się ajfony), ani nie da rady wsadzić baterii, która by pozwoliła na 3 dni działania. Wszystkie nowe flagowce mają teraz 7-8mm grubości. Mogłyby mieć 12mm, dwa