Wpis z mikrobloga

Chiny umieściły dziś na orbicie stację kosmiczną, a za miesiąc wyślą na nią dwójkę astronautów.

Znalezisko

Ze wstydem muszę przyznać, że ta informacja we wpisie niezawodnego @Mamuts była dla mnie zupełnym szokiem, a w swojej ignorancji i zapatrzeniu w SpaceX, #ulacwel i #iss byłem przekonany, że po wygaszeniu programu wahadłowców w 2011 jedynie rosyjskie rakiety Sojuz wynoszą ludzi w kosmos. Myliłem się, w 2012 i 2013 w ramach misji Shenzhou 9 i Shenzhou 10 Chińczycy umieścili swoich astronautów na module orbitalnym Tiangong 1.

Między 2020 a 2022 rokiem Chiny zamierzają umieścić na orbicie dużą, wielomodułową chińską stację orbitalną, trzecią w historii po MIR i ISS.

Jeśli też uważacie, że są to bardzo ważne wydarzenia i nie powinniśmy się zamykać jedynie na #kosmicznapropaganda z USA, zachęcam do wykopania znaleziska, a zwłaszcza do dodawania w powiązanych ciekawych artykułów na ten temat. Uważam, że obowiązkiem każdego szanującego się kosmomirka jest dokształcenie się w zagadnieniach chińskiego programu kosmicznego.


#mirkokosmos #spacex #kosmos #chiny #chinskiecuda #gruparatowaniapoziomu #liganauki
Pobierz smyl - Chiny umieściły dziś na orbicie stację kosmiczną, a za miesiąc wyślą na nią dw...
źródło: comment_PtegIkZ3jDbbrrweINexe6JAof6aZtcR.jpg
  • 5
@smyl: Zapomniałeś o amerykańskim programie stacji koszmicznych, którego rezultatem był SkyLabie i radzieckich stacjach, którego rezultatem był MIR.
Ogólnie sama chińska stacja kosmiczna nie jest tak wielkim osiagnięciem, jak się wydaje, tym bardziej, że o tym pomyśle Chińczycy myślą, jako o ich odpowiedzi na nie dopiszczeni eich do programu ISS.