Wpis z mikrobloga

Z racji tego że coś wieje #!$%@? ostatnio w tagu, z jakiego piwka jesteście najbardziej dumni? W moim przypadku było to chyba milk stout który udał się wybitnie pomimo robienia na łapucapu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście receptury nie zapisałem XD #piwowarstwo
  • 22
@lizardon: atak karmelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz dodatkowo dochodzą subiektywne oceny
@baltazarbaltazarowiczzewakin: tak myślę że gdyby w polszy był większy wybór w ekstraktach to by mi sie nie chciało #!$%@?ć z tym i bym lał z puchy, raz że wyboru nie ma to jeszcze jakość naprawdę pozostawia wiele do życzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Lrrr: No właśnie nie było jakoś specjalnie czuć tego karmelu, pewnie cukier pomógł w dożeraniu drożdżom. Wyszło fajnie wytrawne, a smakowało tak jak sobie wyobrażam, że smakuje piwo z dodatkiem ropy naftowej.
@Lrrr: właściwie wszystkie ostatnie parę warek jestem zadowolony, berlinery z owocami, a zwłaszcza ipa na citrze i Mosaicu. I jestem bardzo zadowolony z sh barbe rouge, który był też robiony tylko po to by zebrać gęstwe do risa. I w planach następne sztos piwa: teraz na końcówce burzliwej breakfast ris z kawą i czekolada, a za tydz eksperyment z NE IPA oraz sour ne ipa
@Lrrr: ris z kawą i czeko? Founders breakfast clone na homebrewtalk. Trochę pozmieniałem recepture pod siebie żeby upchnac cały zasyp do gara 30l i zmieniłem goryczkowy chmiel na warrior i drożdże us05 http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=139078

W pt idzie na cicha, tydzień cichej i butelkuje z kawą kona cold brew. A cześć-5l, idzie do leżakowania z płatkami debowymi, ziarnami kakao, ziarnami kawy macerowanymi w syropie klonowym (wątpię czy przejdzie z niego jakiś smak, większość
@Lrrr: trzy najlepsze to chyba wędzone barley wine 28 Plato, witbier z miętą oraz "japońskie IPA", czyli jasne ale z ryżem w zasypie, chmielone Sorachi Ace i przyprawione jaśminem.