Wpis z mikrobloga

#kupnosamochodu #kupujzwykopem #samochody

Witam motomirki, od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna samochodu, nie bardzo się na nich niestety znam. To będzie moje pierwsze własne auto i potrzebuję waszej porady.

Kwota jaką jestem wstanie zapłacić za samochód to 30k PLN. Auto będzie służyło w tygodniu do jazdy po mieście oraz na weekendowe wypady + średnio raz na 2/3 miesiące w dłuższą trasę (około 400km w obie strony). Dodam że z żoną w niedługim okresie planujemy dzieci. Moje wymagania to: benzyna(za mało będę jeździł na diesla chyba?, planuję robić max 20k km rocznie + diesel z tego co wiem to większy koszt naprawy), sedan(przyda się więcej miejsca np na wózek itp, kombi odpada bo strasznie mi się nie podobają), silnik 1.6-2.0, na pewno nie mniej niż 80KM, max 150KM (80KM może być za mało na sedana, nie chcę zamulasa na trasie ale też nie chcę też żeby palił > 12l po mieście), rok produkcji > 2006. Dobrze by było uniknąć drogich napraw, więc samochody z drogimi częściami odpadają.

Modele nad którymi się zastanawiam to:
-Volvo S60
-Skoda Octavia II
-Toyota Avensis II
-Ford Mondeo

Z wymienionymi kryteriami jestem znaleźć kilka interesujących aut ale jako, że nie znam się na sprawdzaniu stanu technicznego to ciężko jest mi się strasznie zdecydować. Nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy przeglądaniu ofert aukcji, dlatego potrzebuję waszej pomocy. Co sądzicie o wymienionych przeze mnie modelach? Czego się wystrzegać w tych modelach? Czy macie jakieś inne propozycje spełniające wymagania? Na co zwracać uwagę na aukcjach? Jak rozwiązać problem braku czasu na sprawdzenie osobiście samochodu np z innego województwa? Czy są jakieś firmy/osoby pomagające znaleźć auto? Słyszałem o auto testach (np motoraporter) ale wtedy trzeba mieć już upatrzony konkretny model ale nie wiem jak stwierdzić które auto z aukcji nadałoby się do sprawdzenia, a które nie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • 6
@tigitall: bierz diesla :) a do zakupy zabierz jakiegoś kumpla żeby spojrzał również może coś znajdzie, a on nie będzie kupować wiec nie będzie taki chętny na zakup jak ty ;)
@tigitall: a ja bym do stawki dorzucił Accorda VII. Dość duże auto, pojemne combi i ciekawy silnik, z delikatnym pazurem. Dodatkowo niezłe wykonanie i podobno even mało awaryjne. Ja jestem po zakupie, zrobiłem tym autem 5000km i praktycznie nie włożyłem złotówki poza paliwem. Jak szukać? Cierpliwie i nie rzucać się na pierwszy lepszy egzemplarz. Sprawdzaj absolutnie wszystko, każdy nawiew, klime, ogrzewanie, radio, WSZYSTKO. Szukaj bąbli na lakierze, nierówne szpary pomiędzy segmentami
@tigitall: przy planach na dzieci to sedan nie jest dobrym rozwiązaniem. Za mały otwór wsadu na wózek. Z twoich typów to najlepiej wziąć Mondeo, Octavia też spoko, ale silnik 1.6 to muł, a reszta benzyn ryzykowna. Toyota to straszna padaka. Środek z lat 90, a silniki benzynowe strasznie mułowate. Jak już bardzo chcesz sedana to ja bym spojrzał na Seata Exeo z 1.8T pod maską. Sprawdzone technologie Audi w hiszpańskim wydaniu.