Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do Sytuacji z zepsutym boilerem

Właśnie zapłaciłem rent za kolejny miesiąc i rozpoczynam wojnę z Agencją i Landlordem
Jestem po konsultacjach z CBA ( citizen bureau advice ) i bede działał zgodnie z ich wytycznymi.

Dziś krok 1szy. Jadę wlasnie Złożyć wizyte w agencji w celu uzyskania aktualnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska landlorda.
Jeśli odmówia pisze fo nich oficjalny list w 2 kopiach jeden zanosze jutro osobiscir a drugi rolay mail signed for. I mają zgodnie z prawem 21 dni na odpowiedź.
Gdy juz uzyskam adres pora na krok drugi.
1szy z trzech listów do landlorda omijając agencję pomagający do naprawy boilera.

Po 7 dniach jeśli nie bedzie odzewu drugi list z adnotacja zw będę wycenial naprawe u czterech niezależnych firm hydraulicznych oraz ze zamierzam przestac placic rent i zgłosić sprawę fo sądu.
I po kolejnych 7 dniach trzeci i ostatni list z kopiami wycen oraz wyborem najtańszej oraz z kopiami kosztów naprawy i wszYstkimi rachunkami.

Zakładam na tą okazje tag #zomo pod którym będę informował o postępach w kampanii:)
Dziękuję bardzo @dynamitri za dotychczasową pomoc i radę.

Trzymajcie kciuki mirko.

#zomo #uk #londyn #afera
zomowiec - W nawiązaniu do Sytuacji z zepsutym boilerem

Właśnie zapłaciłem rent za k...

źródło: comment_UbU1eMUcFptYK7h0kGd5yDswGx7mpbWc.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@zomowiec: a nie jest tak, że to agencja jest odpowiedzialna za wynajem itd.? Bierz ich za dupę. Dlaczego ty masz się uganiać z landlordem? Z kim podpisałeś umowę?
  • Odpowiedz
A tak w związku z tym tematem to słyszałem plotkę/opinię, że agencjom nie opłaca się trzymać jednego wynajmującego bardzo długo w jednym domu, lepiej dla nich by wynajmujący się zmieniał co jakiś czas (znowu biorą prowizje, opłaty za referencje itp) więc specjalnie mogą takimi zachowaniami jak brak ciepłej wody próbować wygonić obecnych lokatorów.

Ktoś może obeznany w temacie się wypowie?
  • Odpowiedz
  • 1
@elmozgo
@Agakra9
Odmówili podania adresu landlorda oraz podania do jskiego stowarzyszenia lub Trade należą ( a zgodnie z prawem należeć muszą przynajmniej ram wtczytalem)

Spytalem tez czy maja swoj wewnetrzny system complain i dowiedziałem sie ze takze nie.
Wi3c na jutro dwa listy z podaniem o adres jeden signed for i jeden osobiście oraz telefon do cba w celu uzyskania informacji pod które Stowarzyszenie należą.

P.s. counsil powiadomilem wczoraj..juz zgłoszone

:)
  • Odpowiedz
@zomowiec: fituje, ale nie rozumiem dlaczego chcesz od agencji dane kontaktowe właściciela skoro umowę podpisałeś z agencją i to oni ponoszą odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
  • 1
@Agakra9 musze mu osobiscie wysylac ponaglenia ...plus potrzeba adresu w razie sprawy w sądzie...agencja nie informuje go o wszystkim co do nich wysylam i dzwonie .

To jego jest ostateczna.decyzja o naprawie czegokolwiek bo to on ponosi koszta.
  • Odpowiedz
@dynamitri: sorry ale jak jakis walek? Wlasciciel mieszkania w UK ma zwykle dwa wyjscia jak chce wynajmowac komus swoja posesje przez agencje - 1 agencja zajmuje sie znalezieniem tenantow plus zrobieniem background check i podpisaniem kontraktu i potem oddaje to w rece wlasciciela - tzn jak cos jest nie tak to macie tu tel do wlasciciela i sie z nim kontaktujcie. Drugie wyjscie to agencja bierze wszystko na siebie, jak cos
  • Odpowiedz
Agencja na 90% nie udostępni adresu.


@elmozgo: Ma taki obowiązek zgodnie z Housing Act.

@zomowiec: Jazda z #!$%@?!

@Bratek: to nie jest uregulowany rynek? Właśnie że jest - jest tyle regulacji i przepisów, że znakomita większość właścicieli mieszkań oddaje je w zarządzenie agencjom, które wiedzą co i jak robić, żeby nie złamać przepisów.
  • Odpowiedz