Wpis z mikrobloga

#lanos #motoryzacja

Czy zanieczyszczone wtryski paliwa mogą być przyczyną problemów z odpalaniem i świeceniem kontrolki silnika?
Mój lanos 1.5 16V ma często problem z odpalaniem. Tzn, odpali za 5-6 razem. Na benzynie strasznie muli za to na gazie lata jak durny i zero problemów z silnikiem. Sonda lambda ok, zawór egr ok, poziom oleju w normie, przewody zapłonowe i świece nowe. Ostatnio poszedł przewód odmy oleju ale już wymieniłem.
  • 29
@Elvadom zadnych wtryskiwaczy nie ruszaj. to sa wtryski proste jak budowa cepa i uszkodzenie ich to ostatnia mozliwa rzecz. piszesz ze pompa dobra, na jakiej podstawie? to ze ja slyszysz nie znaczy ze dziala dobrze, zapinales manometr i sprawdzales jakie daje cisnienie? problemem moze byc tez sama instalacja gazowa, wtryski od gazu wala za duzo, potem silnik jest zapchany mieszanka gazu i benzyny na rozruch i nie moze tego od razu przemielic.
@Elvadom: lanosa możesz zdiagnozowac robiąc zworke spinaczem, to może dużo Ci podpowiedzieć. Zawsze warto by też sprawdzić jak auto odpali po odlaczeniu i podlaczeniu akumulatora na dluzsza chwile, jesli odpali bez problemu to komputer zbiera jakiś syf np. z gazu
@Elvadom wtryski to nie będą. To.nie diesel żeby wtryski padły. Mi w benzynie padł jeden i to była usterka elektryczna wtryskiwacza. Raczej coś z układem paliwowym lub zapłonowym, sprawdz też dokładnie układ zapłonowy. A najlepiej kpmuter czy inna diagnostyka elektroniczna.
@Elvadom: z tego co pamiętam miedzy pinami a i b w zlaczu aldl w nogach pasazera pod schowkiem i wtedy powiniem wymigac przez checka, zobacz dokladnie jak to siw robi, jest opisane na forach :p
@Elvadom: Założe sie że niepoprawnie ustawione LPG rozjechalo korekty wtrysków PB. Gdybys pojeździł kilka dni na samej benzynie bez uruchamiana LPG powinno wszystko wrócic do normy. Problemy z odpalaniem może byc przez korekty lub regulator cisnienia paliwa. Co do pompy to wątpie aby była winna.
@gmitek: @Adikson3: Dzisiaj od 5 do 6 jeździłem na samej benzynie, na dość wysokich obrotach, teraz odpala od jednego strzału XD. Kontrolka się świeci ale to chyba przez sondę lambda, bo odma się urwała i trochę ją olejem pochlapało.
@Elvadom: Jak pochlapało z zewnątrz to nic sie nie stanie. Zaklej odme bo łapie lewe powietrze i może od tego się palić sonda - bład mieszanki. Po 10 odpaleniach auta i przejechaniu kilku kilometrów sonda powinna zgasnąc.
@Elvadom: wypadanie zapłonów jest wykrywane przez czujnik położenia wału i wałka - podczas jazdy migała kontrolka dlatego że wypadały zapłony a problemem był czujnik położenia wału korbowego. Masz szczęście że kosztuje grosze ale pierwsze co bym sprawdził to czy kostka nie jest brudna od oleju/wody itp - może jest tylko problem styku.