Wpis z mikrobloga

@CoreInside: Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że damskie zegarki są zdecydowanie tańsze od męskich odpowiedników, różne vintage Tissoty można dorwać w różnych cenach ale najczęściej w okolicach 500-2k przeglądnij aledrogo, ew zawołaj speca @AntoniPatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak dla mnie #!$%@?,"swiss t made",


@boguchwal: Najpierw szybciutko wyprostuję to. Swiss T Made, T Swiss, T Swiss T, T Swiss Made to na pewno NIE są żadne podróbki słynnego Swiss Made. Takie napisy oznaczają zastosowanie w produkcji trytu- pierwiastka radioaktywnego. Działo się tak w zabytkowych zegarkach, aby uzyskać tzw. "lumę"- czyli świecenie elementów w ciemności. Obecnie z wiadomych względów ta praktyka została zaniechana.

@CoreInside: @Shank
  • Odpowiedz
@Shank: @CoreInside: @AntoniPatek: to jest chyba seria Seastar. Wygląda na lata 60-70te. Na pewno na tym fortuny nie zarobisz nawet jeżeli koperta jest w złocie. Polecam jednak udać się do dobrego zegarmistrza, który ci wyczyści mechanizm i wypoleruje szkiełko. Zmień tylko pasek na jakąś ładną czarną skórę, ewentualnie beżową pasującą do tarczy i masz elegancki prezent dla mamy/żony/dziewczyny. Lepsze to 1000000razy niz jakieś chińskie cuda z
  • Odpowiedz
@AntoniPatek: trytu przecież nadal się powszechnie używa tak w zegarkach, jak i broni palnej.
Jego radioaktywność jest b. niska, potrzebne są też b. małe ilości, by substancja, z którą jest mieszany świeciła. Tak czy siak każdy w Polsce może sobie kupić podświetlany trytem zegarek bez żadnych problemów.
Co innego rad, którym malowano zegary w samolotach - ten faktycznie emitował konkretne ilości promieniowania.
Pantokrator - @AntoniPatek: trytu przecież nadal się powszechnie używa tak w zegarkac...

źródło: comment_UDL2qnYM5hffPUTz8YXwk7rgWNQxy0OJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@CoreInside

Mechaniczna dameczka, solidnej szwajcarskiej firmy. Główny problem z damskimi zegarkami jest to, że są niepokupne. Dość niedawno sprzedałem damski zegarek- Atlanitic, również pozłacany za ok 100 zł. Męski, myślę ze lekko 2x drożej by się sprzedał.

@boguchwal @AntoniPatek Z tego co pamiętam ten radioaktywny pierwiastek to tryt. M.in. na atlanticu i enicarze mam takie oznaczenie.
  • Odpowiedz