Wpis z mikrobloga

Jesień coraz bliżej.. nastał właśnie okres pojawiania się w naszych domach pająków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Okaz, który zazwyczaj wzbudza "największy" strach w naszych domach to Kątnik większy. Jego długość wynosi 1–1,8 cm, a wraz z odnóżami do 8 cm! Jest pospolity, niekiedy bardzo liczny, z powodu budowy sieci żywi się owadami kroczącymi. Jego jad jest słaby, w dodatku tylko większe osobniki są w stanie przebić skórę dorosłego człowieka. W Polsce bardzo pospolity. Jego ukąszenie jest niegroźne, powoduje niewielki ból. Kątniki budują trójkątne sieci o długości podstawy do 50 cm uchodzące do lejka, w którym przebywają pająki. Pająk ten żyje synantropijnie. Na strychach, w piwnicach i za meblami. Na jesieni często można spotkać wędrujące samce, które opuszczają własną sieć w poszukiwaniu samicy. Zdarza się wówczas, że wpadają do umywalki lub wanny i nie są w stanie się z niej wydostać. Samica nie jest zwykle agresywna w stosunku do samca, który może przebywać jakiś czas na jej sieci kilkukrotnie z nią kopulując.

A teraz pytanko! Jakie odczucia wzbudza u Was powyższy zwierzak? U mnie w mieszkaniu spotkałem trzy sztuki dzisiejszego wieczoru. Dla mnie nie są straszne, a po prostu troszkę obrzydliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zauważyłem jednak, że zazwyczaj #rozowepaski reagują na nie krzykiem. #polskiedomy #polska #pajaki #pytanie
KuwbuJ - Jesień coraz bliżej.. nastał właśnie okres pojawiania się w naszych domach p...

źródło: comment_odjUjaIweutDiOzusFTJ7nnuNWE3IwFc.jpg

Pobierz
  • 16
@KuwbuJ prawilna mordeczka, jeden z ładniejszych pająków w Polsce, do tego niegroźny, można na ręce wziąć i wypuścić.

Tak z innej beczki, wiesz może jak nazywają się te pająki co żyją przy rzekach w zaroślach? Taki podłużny odwłok mają.
@KuwbuJ: ja tam lubię pająki @mladic_: @bialaowca: pamiętajcie że pająki są ludzkimi sprzymierzeńcami w walce z wszelkiej maści molami, muszkami owocowymi, komarami, pluskwiakami i innymi niepożądanymi gośćmi i zapewniam was, że lepiej mieć w mieszkaniu pająki aniżeli wymienione wcześniej stworzenia.