Wpis z mikrobloga

Mirki, co może być przyczyną dosłownie zerowego progresu na siłowni? Ćwiczę już prawie 3 miesiące i nie widzę żadnych efektów. Robiłem zdjęcia pierwszego dnia siłowni i teraz, prawie po 3 miesiącach i jest prawie identycznie. Wcześniej prowadziłem raczej mało sportowy tryb życia, jednak od tych kilku miesięcy siłka 3x w tygodniu, 2x w tygodniu basen i bieganie prawie codziennie. Nie mam konkretnie rozpisanej #dieta ale staram się jeść regularnie, przestałem słodzić i jeść śmieciowe żarcie. Zastanawiam się co może być przyczyną braku efektów. FWB na mnie nie działa? Muszę mieć rygorystyczną dietę? Mój dotychczasowy siedzący tryb życia ma na to wpływ? Tarczycę w sumie niedawno badałem, może zbadać coś innego? Czy po prostu muszę jeszcze trochę poczekać na efekty? #pytanie #mikrokoksy #silownia
gerson358 - Mirki, co może być przyczyną dosłownie zerowego progresu na siłowni? Ćwic...

źródło: comment_OnISIH4hmkey1QQainbIQxFvW4OuJ7l9.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: No chyba jednak jak każdy pisze, będę musiał rozpisać dietę. Ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się dzieje, że przy ujemnym bilansie i aktywności nie chudnę? Organizm ma za mało jakichś składników przez co nie spala tkanki? Czy może odkłada moje posiłki w tłuszcz bo za mało jem?
  • Odpowiedz
@gerson358: organizm oszczedza kalorie, bo on nie rozumie tego, ze chcesz schudnac, ale ze jest malo zarcia i zaczyna bardziej rozwaznie dysponowac energia.

Jesli Twoje biegania to jakies powolne truchty, to wydatek kaloryczny moze byc niewielki, bo do takiego wysilku przy niskiej wadze latwo wystepuje adaptacja.

Trening na silowni, biorac pod uwage, ze jestes poczatkujacy tez nie musi duzo spalac, bo ciezary sa napewno niskie.
  • Odpowiedz
@gerson358: bo to nie jest tylko plus i minus, to po pierwsze, to jest znacznie znacznie bardziej skomplikowany proces, w którym udział bierze więcej czynników

po drugie, może jesteś chory.

po trzecie i najważniejsze. skąd #!$%@? wiesz że jesteś na ujemnym bilansie jak nie masz ustalonej diety? do wróżbity macieja dzwoniłeś?

Ogarnij się i nie grzesz więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz