Wpis z mikrobloga

Użytkownicy #kands #lazaro i innych marek produkowanych przez #transrower - chciałem polecić wam mostek, który usuwa moim zdaniem największą bolączkę tych rowerów czyli za długą pozycję podczas jazdy. Niedawno kupiłem Kands Maestro, rama 19" pod mój wzrost. Wszystko spoko ale pozycja na nim jest bardzo wydłużona i niewygodna, jeździ się na tzw. "supermana". Na jednym z forów ktoś radził aby wymienić mostek na krótszy i polecił model XLC ST-M15 i postanowiłem go wypróbować. Mostek jest krótszy od standardowego o prawie 5 cm i jest wygięty o kąt 35° do góry. Po wymianie daje to o wiele większy komfort jazdy, pozycja jest wyższa. Dodatkowo przy wymianie chwytów na takie z wypłaszczeniami dłonie można lekko na nich oprzeć. Jeśli ktoś się waha to polecam taką modyfikację, koszt około 70 zł za mostek ale wtedy #maestro jest jeszcze lepszy :) wygląd po zmianie jak poniżej
#rower
Szczaf - Użytkownicy #kands #lazaro i innych marek produkowanych przez #transrower - ...

źródło: comment_yTyKn4Isi7s4xpOx0yPTob7QwjwWBbDr.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@teryuu: przymierzałem się do 21 i była za duża, zdecydowałem się na 19. Wymiana mostka dla mnie robi robotę i jest to jakieś rozwiązanie dla kogoś komu nie pasuje standardowa pozycja
  • Odpowiedz
@teryuu: te ramy są za długie dla wielu osób i krótszy mostek jest wtedy lepszym rozwiązaniem niż niższa rama.

@Szczaf: rozumiem że nie chcesz być wyciągnięty, ale kurde to jak dla dziadka pozycja wyszła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wertyn: nie jest aż tak źle, pozycja jest nadal bardziej pochylona niż wyprostowana - plecy kiedyś podziękują. Przesiadłem się z roweru miejskiego więc zmiana była dla mnie ogromna :P
  • Odpowiedz
@Szczaf: jak pozycja jest "za długa" to trzeba było wziąć albo 17 albo inną ramę z krótszą górną rurą. Bo krótki mostek może i sprawia że pozycja jest odpowiednia ale z drugiej strony ruch kierownicą powoduje szybszy skręt i rower jest bardziej nerwowy a w crossach nie o to chodzi.
  • Odpowiedz