Wpis z mikrobloga

@przlde: każdą sytuację trzeba rozpatrywać osobno ale co do zasady możesz naruszyć jedno z dóbr osobistych czyli tajemnicę korespondencji (art 23 kc, art 49 konstytucji)
@przlde: nie możesz prywatnej korespondencji
nie sprecyzowałeś jaki to mail i czego dotyczy
generalnie piszesz niejasno co już kolega wyżej podkreślił - popracuj nad stylem, w internetach nikt się nie domyśli niewerbalnie co chcesz przekazać
Czy mogę otrzymany mail adresowany do mnie, udostępnić na forum, do mediów społecznościowych?


@przlde: Tak, możesz. Ale to wciąż może stanowić naruszenie dóbr osobistych, jeśli w treści wiadomości jest coś co te dobra nadawcy by naruszało.

nie możesz prywatnej korespondencji


@hesar: To jest jego korespondencja. Może z nią zrobić co zechce.
każdą sytuację trzeba rozpatrywać osobno ale co do zasady możesz naruszyć jedno z dóbr osobistych czyli tajemnicę korespondencji (art 23 kc, art 49 konstytucji)

nie możesz prywatnej korespondencji


@finam: @hesar: Nie wprowadzajcie w błąd.

@przlde: Co do zasady korespondencję której jesteś nadawcą lub adresatem upubliczniać możesz. Nie dochodzi tutaj do naruszenia tajemnicy korespondencji ponieważ ta tajemnica może zostać naruszona tylko w sytuacji w której dzieje się to bez woli
@maniac777: przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem i nie zarzucaj mi wprowadzania w błąd. Nie napisałem że nie może, że naruszy tajemnicę korespondencji tylko że MOŻE to zrobić i każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie.
ale zapytanie na forum czy prezes wyraża zgodę na upublicznienie maila nie jest chyba łamiące prawo? Ja mogę całą swoją korespondencję udostępnić


@przlde: Bez bliższych informacji o co konkretnie chodzi nikt Ci sensownie nie odpowie tym bardziej, że mam wrażenie że starasz się zrobić coś niemądrego. Może opisz o co konkretnie chodzi bez podawania nazwisk, nazw i tym podobnych to będzie łatwiej. Nie wiem też co chcesz osiągnąć pytając.
Da się, jeżeli w treści korespondencji jest coś co by naruszało dobra nadawcy i informacje są stricte dla odbiorcy.


@finam: Brednie.
Naruszeniem tajemnicy korespondencji jest dotarcie do cudzej korespondencji. Nie jest nim upublicznienie WŁASNEJ. To jedna z prerogatyw uczestników korespondencji.
ale zapytanie na forum czy prezes wyraża zgodę na upublicznienie maila nie jest chyba łamiące prawo? Ja mogę całą swoją korespondencję udostępnić


@przlde: Ja bym ich nie pytał, a po prostu udostępnił.