Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Emigracji w Belgii ciąg dalszy, udało się znaleźć miejsce na dłużej w Gandawie tak więc już nie muszę się męczyć z dojazdami do pracy po 80 km (Bruksela - Gandawa). Wielka ulga i oszczędność czasu.

Chociaż Belgii nie lubię za całokształt to muszę przyznać, że Gandawa jest naprawdę ładna. Poczytałem też trochę o niej i ciężko uwierzyć, że liczące obecnie ledwo 250k mieszkańców miasto kiedyś było większe od Moskwy czy Kolonii (XIII wiek).
Poza tym zgodnie z angielską wiki jest tutaj 400km ścieżek rowerowych i 700 ulic gdzie rowery mogą jechać pod prąd i to zdecydowanie widać.

Kupiłem sobie rower aby do roboty dojeżdżać i jeździ się absolutnie inaczej niż w Polsce. Świadomość kierowców aby patrzeć w lusterka i uważać na rowerzystów + ilość ścieżek + uprzywilejowana pozycja rowerów sprawia, że jazda przebiega szybko, sprawnie i przyjemnie.

Z drugiej strony są też przeczuleni na punkcie przepisów, jak jechałem rano do pracy i przejechałem na czerwonym to kierowca z auta z naprzeciwka (nie wadziłem mu), coś tam po holendersku uwagami rzucał. A innego dnia jak znowu rano przejechałem na czerwonym to kierowca auta stojącego ciągle za mną na światłach mnie strąbił.

Ok wiadomo, na czerwonym się nie przejeżdża, jednak o 7 rano po rozejrzeniu się, że nic nie nadjeżdża sobie pozwoliłem. Wydaje mi się, że w Polsce kierowcy z powyższych sytuacji by olali sprawę myśląc "jego jebnie a nie mnie". Tak więc teraz trochę rozważniej też podchodzę do przepisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#skzuk #skzdeu #emigracja #belgia
Pobierz
źródło: comment_Y7fbu7o0Mimw3CzjH9v8WbpdxqIApL0x.jpg
  • 8
@sukcez: ogólnie na skrzyżowaniach gdzie można bezpiecznie przejechać na czerwonym są specjalne znaki które pozwalają na to rowerom.

Jest to normalny znak ustap pierwszeństwa a w nim rower i strzalka w która stronę pozwala się na przejazd na czerwonym. Jak masz ten znak to możesz na czerwonym ale bez pierwszeństwa przejechać :)
@69inch: Mi się Bruksela totalnie nie podoba więc nie mam nic do polecenia, pewnie się przejdziesz po najpopularniejszych turystycznie miejscach, zdziwisz się czemu tak się spuszczają nad małą figurką chłopca i tyle :)

@system_shock: Mam garaż do zostawiania rowerów a pod pracą też miniparking dla rowerów, kupiłem najtańszą linkę za 3 euro a sam rower za 60 używany więc wątpię aby komuś oko przyciągnął

@unstyle: No witam ( ͡
@sukcez rowery nawet szroty kradną xd tam w centrum co jakiś czas chodzą i zaglądają która kamienica nie zamknięta i szukają rowerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Hocik: Prawda, palacze za tak nagminne śmiecenie powinni być surowo karani wszędzie. W Polsce paru znajomych oduczyłem tego nawyku pstrykania petem byle gdzie ale świata się nie naprawi.

@unstyle: Pewnie, bardzo chętnie, przyszły weekend proponuję