Wpis z mikrobloga

#!$%@?, dawno nic nie pisalem w tagu #uk , przeczytalem dzis to AMA mireczka co mieszkal w pokoju wspoldzielonym u @sorek i przez 7m zaoszczedzil 20k cbln, i tam w komentarzach taki rak jak ja #!$%@? jada po nim jak po starej kobyle hehe. Podejrzewam ze jak bym wrzucil swoje AMA o zyciu w uk ze zarabiam 10k £ w miesiac to tez by po mnie jechali, ta spolecznosc jest nie do ogarniecia. Pozdro wszystkim pracujacym nie wazne za ile, wazne ze cos tam ze soba robia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 135
@ronnie_darco Ci ludzie po prostu zakłamują rzeczywistość i plusują się nawzajem by się poczuć lepiej i udowodnić w ten sposób że mają racje.

Jakby OP mieszkał we własnym mieszkaniu ro by mu gadali że pewno miał tam grzyba i w ogóle to #!$%@? nieopłacalne i jak hapać to mógł mieszkać w pokoju bo taniej hurr durr xD

No i takie typowe Polskie "a żeby #!$%@? się nie powiodło!" i nieziemski bul
  • Odpowiedz
@OporowePestki: Ja powiem inaczej - to młody chłopak, co się dopiero dorabia. Czy są to gorsze warunki niż lekarza świeżo po studiach biorącego 4 dyżury w tygodniu oprócz normalnego tyrania w przychodni? Nie powiedziałbym, przynajmniej życiem nie ryzykuje. Po to się ma młodość, rezerwy energii i zdrowie żeby móc trochę przycisnąć i pójść nieco na skróty w zbieraniu kasy. Posty "złe warunki, to nie życie" to, mam wrażenie, kwestia kultury
  • Odpowiedz
@OporowePestki: stary, tu chodzi ze Ci ludzie mierza go swoja miara. Jak to jakis zwykli mirek-stulej (bez obrazy) to po co mu wlasne mieszkanie ? Wiadomo, pokoj wspoldzielony to nie jest nic optymalnego ale gosciu ma mniej niz 25 lat wiec takie warunki jeszcze mysle ze spokojnie przejda, zwlaszcza ze pisal ze potem mial juz wlasny pokoj. Smiali sie z niego ze malo wydawal na szame i pewnie mial diete
  • Odpowiedz
@sorek: Dokladnie, a najwiecej do powiedzenia maja ci co siedza w Polsce i mysla ze jak udalo im sie osiagnac zarobki na poziomie ponad srednia krajowa to sa nadczlowiekami :)
  • Odpowiedz
serio mozna sie wyzywic za te 30£ tygodniowo


@ronnie_darco: O to to, jak się człowiek zakręci to wie, w którym Tesco są dobrze przeceniane produkty na przykład. Jak się dobrze trafi to za funta można kupić i z 50kg pomidorów (przed zamknięciem przy upływie terminu najtaniej do 2p za kg widziałem przecenę), tak samo mięso, wędliny. W Icelandzie gotowana wołowina mająca 97% mięsa w składzie jest w paczkach 400g po
  • Odpowiedz
  • 7
@piwniczak o to to i komentarze: w Polsce też można zarobić 2500zł jak sie umie kombinować!

Tylko problem, bo w UK kombinować nie trzeba, a jak się tu kombinuje to się zarabia 3x więcej xD

@OporowePestki a wiesz jakie warunki miał czy nie? Bo założę się, że jakbyś zobaczył w jakim domu mieszkał to sam byś chciał tak żyć :)
  • Odpowiedz
@kwiatosz: @ronnie_darco: Mnie po prostu dziwi, że polecił w to samo miejsce drugi raz. Miał styczność z UK, wiedział co się z czym je, a i tak wybrał 'życie jaskiniowca'. Po co się pchać w te całe Yorkshire gdzie masz ceny zakwaterowania nieadekwatne do jego jakości? Po się pchać kolejny raz w pracę minimalną gdzie, już raz mu obiecali overtime'y, a na obietnicach się skończyło.. UK to nie
  • Odpowiedz
Miał styczność z UK, wiedział co się z czym je, a i tak wybrał 'życie jaskiniowca'.


@OporowePestki: dlaczego uważasz że jaskiniowca?

Po co się pchać w te całe Yorkshire gdzie masz ceny zakwaterowania nieadekwatne do jego jakości?

Gdzie masz informacje że są nieadekwatne? Przeciez Yorkshire to królestwo taniego mieszkania w dobrych warunkach. Prawie nigdzie w Anglii (w sensownych miejscach gdzie jest praca) nie masz takich niskich cen wynajmu i takich wysokich zarobków, zresztą porównaj sobie, Barnsley z tego powodu dostało 3 miejsce w rankingu
  • Odpowiedz
a wiesz jakie warunki miał czy nie? Bo założę się, że jakbyś zobaczył w jakim domu mieszkał to sam byś chciał tak żyć :)


@sorek: Wiem tylko tyle..

Mordeusz 14 godz. temu +7

@archi1266: Co do cen, to z tego co widziałem, Sorek oferuje w tych granicach całkiem przyzwoite pokoje, tj. z oknem i biurkiem. Wiem, że ludzi może to śmieszyć, ale jak ktoś jest nastawiony na zarabianie,
  • Odpowiedz
@OporowePestki: tego domu niestety nie mam nagranego z prostego powodu - ciągle ktoś tam mieszka przez co nigdy nie mogę zrobić pełnego shota wszysktich pokoi. Aczkolwiek przymierzam się do zrobienia tego i na pewno poinformuję na mirko :)

Mamy jednak inne domy, szeregowce z 5 pokojami i 2 łazienkami gdzie - szczerze powiedziawszy - żyje się całkiem przyjemnie i komfortowo :)

Tutaj filmik z jednego naszego, zdjęcia innych pokoi/domów możesz
sorek - @OporowePestki: tego domu niestety nie mam nagranego z prostego powodu - ciąg...
  • Odpowiedz
@sorek: Najwięcej oczywiście wypowiadają się studenci i gimnazjaliści którzy nigdy nogi poza granicę Polski nie wystawili :D

W polsce zarobisz 2000, po opłaceniu wszystkiego zostaje Ci ze 800zł, na życie wydasz z 500zł spokojnie i praktycznie nie masz nic. W UK idziesz do pierwszej lepszej pracy i zarabiasz £1000, opłacasz pokój powiedzmy £320 miesięcznie z dobrymi warunkami, na jedzenie wydasz £150 i jeszcze jakieś duperele, zostaje Ci £500. Na gwiazdkę
  • Odpowiedz
  • 2
@ronnie_darco e tam mnie też kiedyś zjechali jak wrzuciłem zakupy za "dniowke" i ktoś to wrzucił na główna. Było "za 270 zł też coś takiego kupię" albo "pewno wszystko przed końcem terminu bo mati był i mówił że to jest 1:1"
  • Odpowiedz
No i takie typowe Polskie "a żeby #!$%@? się nie powiodło!" i nieziemski bul dupy, że jednak się powiodło to trzeba jechać go od wegetujących zwierząt.


@sorek: Kiedyś bym Ci przyznał rację. Teraz myślę inaczej.

Debile są wszędzie, w każdym
  • Odpowiedz
Typowo polskie jest to, co napisałeś powyżej w cytacie.


@Mordeusz: masz racje, zachowałem się bardzo Polsko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz