Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym Was prosić o porady bądź konkretne przykłady sprawdzonych przez Was hardtaili(mtb). Jako, że pierwszy rower został skradziony i nie odzyskany czas zakupić nowy.
Poprzednio miałem Meridę Big.Nine 100 (nawet wstawiałem tu foto z dnia kradzieży), z której byłem zadowolony, ale może jesteście w stanie coś fajnego polecić z własnego doświadczenia? Budżet może być trochę większy niż ww. Meridka (najlepiej koło 3k). W poszukiwaniach pomaga mi użytkownik @Nomadus, ale póki co nic nie mamy :(
Pozdrawiam.

#rowery #rower #mtb #hardtail #pomocy #kiciochpyta
  • 25
@vanot: rockridery są zajebiste w tej cenie, konkretna rama (mam tą samą w 560), powietrzy rockshox, napęd 3x10 deore z wyższą SLX na tyle, dobre hamulce avida, trochę twardawe siodełko ale nie jest złe, ogólnie w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego, ale rozmiar został najmniejszy na stronie, może w stacjonarnych jakichś by mieli
@vanot: jesli juz miales rower, to pewnie tez troche przy nim pogrzebales, pokreciles i pewnie wiesz czego oczekujesz od sprzetu. Moze lepiej bys wyszedl gdybys kupil czesc sprzetu uzywana, czesc nowa i skrecil cos dopasowanego do wlasnych potrzeb. Mozliwe, ze wyszloby tez taniej. W tagu jeden z mirkow wrzucil niedawno fotke fajnego roweru, ktory skrecil dla swojego rozowego. Wyszlo super, a do tego taniej niz w sklepie.
@skethoo: Przepraszam, że nie napisałem. Jestem amatorem w tych sprawach, tamten rower od kupna do kradzieży to był okres 3 miesięcy i byłem z niego zadowolony. Nie znam się za bardzo właśnie na całym osprzęcie itp... Rozważam ponowny zakup tego samego modelu za 2200zł, pojeżdżeniu trochę, wykorzystaniu go lepiej niz poprzednio (jakieś offroady a nie tylko miasto) i wtedy jak mi przypasuje i wkręcę się w temat, to zainwestować w lepszy
@vanot: mnie za autorytet nie bierz, ale ja bym w tym budzecie (nawet nizszym) szukal uzywki z lekka rama o fajnej geometrii i dobrym amorem, latwym w serwisowaniu. Naped zajechac, po czym wymienic kasete, lanuch i blaty, jesli bedzie taka koniecznosc. Zadbac tylko zeby hamulce byly tip-top i opony wymienic, jesli sa juz slickami.
Wydasz 2k teraz, z 500 za rok, a bedziesz mial rower rakiete. Jak kupisz jakies cos na
@vanot: jak na poczatek, to nie inwestowalbym zbyt duzych srodkow w cos, co za jakis czas bym zmienial. Dlatego uzywka jest calkiem rozsadnym rozwiazaniem na poczatek.

Ten xcm to taki raczej cienizna. Alivio jak sie dobrze ustawi, to daje rade. Stare deorki to lux przerzutki, czy nowe tez, nie wiem, nie znam nikogo kto ma. Naped w tym drozszym lepszy. Za cos sie placi jednak. :)
Siodelko i chwyty nie wygladaja
@skethoo: nie przepadam za używanymi rzeczami :( Okej, ostateczna decyzja jest taka, że kupię (znów) Meridkę 100 i jak faktycznie mi siądzie zajawka to albo będę sobie ja ulepszał albo zainwestuję w coś lepszego. Bo kurde w życiu się nie zdecyduję :D
@KuliG: Dzięki wielkie za propozycję, ale chyba zostanę przy Meridzie, bo nie dość, ze tania to dla amatora. Jak sobie logicznie pomyśleć to słabo brac sprzęt z górnej półki nie mając doświadczenia + wymiana części droższa. Co do tego zamiennika dla Meridy to widzę, ze to 27,5. Jestem dośc wyoki, więc postrzebuję 29er, których tam nie widzę. Za Meridką przemawia tez to, że to już sprawdzony sprzęt przeze mnie.
@vanot no tylko mówię, że w tej cenie można dostać lepszy amortyzator a to praktycznie najwazniejsza częśc w mtbku
Ew. Jeszcze sa unibke evo 29 z 2015 za 2500 na xcr