Wpis z mikrobloga

Śmieszne to. Bank, który w całym 400-tysięcznym mieście nie ma ani jednego oddziału, w którym można by wpłacić gotówkę. Taki, który od 1,5 roku nie może naprawić swojego systemu, żeby pokazywał zablokowane środki na koncie firmowym pobiera mi dzisiaj za wpłatę we wpłatomacie 22 zł.

Cóż, od dłuższego czasu chciałem się z nimi pożegnać, ale dzisiaj przelała się czara goryczy.

Mowa, oczywiście, o #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank

No to teraz - szukam konta:
1) Prywatnego, w którym będzie można wpłacić gotówkę w placówce lub we wpłatomacie za darmo (z naciskiem na wpłatomat)
2) Prywatnego, które ma możliwie najtańsze rachunki walutowe (USD, EUR co najmniej) i karty do nich (VISA lub MASTERCARD)
3) Prywatnego z darmową kartą płatniczą (VISA lub MASTERCARD) - mogą być jakieś restrykcje typu wydaj xxx kartą w miesiącu, żeby była za darmo.

i
3) Firmowego - które jest możliwie najtańsze i ma możliwie najtańszą kartę płatniczą (VISA lub MASTERCARD)
4) Firmowego, które oferuje tanie przelewy międzynarodowe (głównie opcja OUR wchodzi w grę)
5) Firmowego, które daje możliwość otwarcia rachunków walutowych (EUR, USD, GBP) z kartami płatniczymi (VISA lub MASTERCARD)

Wszelkie ewentualne bonusy mile widziane.

@Bankierpl może coś podpowie? Chciałbym trzymać się z dala od mbanku, ale jak nie ma innego wyjścia, to może być i to.

#banki
  • 14
@semperfidelis: 1. Orange Finanse z kartą z darmowymi wpłatomatami mBanku i Euronetu (brak wpłat w placówkach) - koszt 0zł/msc
2. kantor.aliorbank.pl - koszt 0zł/msc
3. Millennium Konto 360 - jedna transakcja kartą miesięcznie i 1000zł wpływów - będzie za 0zł/msc, sprawdź też czy nie masz w okolicy wpłatomatu Millennium, wpłaty w placówkach za 0zł
lub Alior Bank Konto wyższej jakości (min. 2500zł wpływów lub 700 złotych kartą) - wszystko (serio wszystko)
@eshabe: Zależy mi bardziej na płatnościach z Polski w obcych walutach. Za granicą zwykle płacę kartą, więc to bez różnicy.
@MichaelT128: Właśnie wybrałem Alior - Konto wyższej jakości. Bardzo dobre warunki i to, na czym mi najbardziej zależy, tj. darmowe przelewy zagraniczne OUR.
@semperfidelis: Mam mbank i do celów prywatnych by się sprawdził. Ale czy jest najtańszy. Na pewno euronety za darmo więc wpłaty masz. Rachunki walutowe z kartą są (eur, usd, gbp) no i karta płatnicza normalna z jakimiś małymi restrykcjami z tego co pamiętam. Szczerze nie wiem jeszcze ani razu nic nie płaciłem.
@ZespolmBanku: Beka z waszego profilu, nawet nie chce wam się zareklamować produktu i napisać czemu to was należy wybrać, rzucacie tylko takim lapidarnym postem na odczepke. I jeszcze te posdrowienia. @ZespolmBanku U can not into internet, and definitely can not in to wykop ( )
Ja sie nie zawiodłam na pko bp, wiec polecam konto za zero z kartą wielowalutową. Sprawdź na necie, albo idź do oddziału, popytaj, a bankomatów mają dużo.