Wpis z mikrobloga

@nototaku: Jest logiczny powód - M$ zrobiło Win10 na #!$%@?, często się zdarzają problemy z kompatybilnością, szpiegowanie którego nie wyłaczysz na 100% nawet z dobrymi narzędziami, WU nie do wyłączenia więc mogą ci pompować jakiś syf do kompa bez twojej wiedzy, AU #!$%@? po całości, i DX12 się nie opłaca z pojawieniem się Vulkana. Jak ktoś ma Win7 i mu działa to odradzam przechodzenie na 10kę dla jakiś tam zbędnych bajerów,
@supra107: Nie spodziewaj się że będą wspierać jakiś sprzęt sprzed 10 lat, zawsze są problemy z kompatybilnością na nowych systemach. Możesz wyłączyć usługę WU, ale nigdy nie potrzebowałem tego robić bo nie stwarzało to żadnych problemów. Aktualizuje się w tle w niczym nie przeszkadzając. Win7 dostał te same funkcje telemetryczne co 10.
@nototaku: choćby dlatego, że Win7:
1) nie robił sobie sam update'ów na siłę
2) działał tryb sleep (w Win10 nie działa, bo #!$%@? wybudza komputer np. o 3 w nocy, instaluje updaty i pozostawia włączony sprzęt)
3) nie ma dziesiątków takich #!$%@? niedoróbek jak win10 - np. włącz sobie listę dodaj/usuń programy i przewijaj suwakiem szybko z góry na dół, wspaniała animacja
@Ligniperdus:

1) I nikt nie robił update'ów w ogóle, a potem wszyscy narzekali jaki to windows dziurawy i wirusów pełno, a system 3 lata nie aktualizowany, więc nie dziwne że MS poszedł tą drogą. Jak już pisałem w niczym nie przeszkadzają te aktualizacje.
2) To sobie można ustawić. A sleep to mi nigdy nie działał, od visty w górę zaraz się wybudza.
3) Nie wiem, muszę zobaczyć u siebie.
@nototaku:

1) no świetnie - ja rozumiem dlaczego wciskają updaty - nie rozumiem tylko dlaczego nie mogę ich odłożyć np. na za miesiąc, tylko przekłada 2 razy bodajże o 2 dni i potem w każdej minucie, każdej godzinie jak tylko zostawię kompa na chwilę bez opieki pójdzie update
2) wiele rzeczy można sobie ustawić w obydwu systemach, więc to że w w10 cośtam mogę sobie wyłączyć a właściwie zhakować (bo do
@supra107: Windows 7 zjadał mnóstwo zasobów systemowych, dużo mniej niż Vista, ale wciąż ogromne ilości. Pogooglaj sobie ile osób miało problemy z procesem svhost.exe, do tego wybajerowany interfejs, Win 10 wygląda elegancko i przejrzyście w dodatku mniej obciąża system. Ten problem był szczególnie palący zważywszy że w momencie premiery komputery/laptopy z 2 GB RAMu nie były standardem, a tyle wymagał żeby normalnie funkcjonować sam system. W dodatku Win 10 ściągnąłem w
@marcelus:

masz do czynienia z zupełnie inną jakością


klikamy na ikonkę sieci/samolotu w prawym dolnym rogu
mamy 2 kafelki: Wi-Fi i Flight Mode
polecam się pobawić

ustawiamy
WiFi - ON, Flight Mode OFF
i zaczynamy zabawę - klikamy na Flight Mode
przez chwilę widzimy WiFi - ON, Flight Mode On
po czym ustawię się prawidłowe:
WiFi - OFF, Flight Mode ON
teraz klikamy na WiFi:
i mamy WiFi - ON, Flight
@marcelus: albo za wolno scrollujesz - zamiast pozycji na liście pojawiają się czarne prostokąty, potrafi się też zrobić puste miejsce (dziura po formatce znad listy), system z wszystkimi update'ami, reprodukcja na poziomie 100% na wszystkich komputerach w firmie, komuś na wykopie już to pokazywałem - odpisał że mu się też udało zreprodukować - więc nie jest to moje widzimisię
@Ligniperdus: Wierzę, że nie zmyślasz. Po prostu tego nie mam, a śmigałem suwakiem jak najszybciej mogłem. Zresztą nawet biorąc to pod uwagę, to są drobne usterki, które może uprzykrzają życie, ale nie mają wpływu na korzystanie z samego systemu.
@marcelus:
lista może akurat wpływu (poza wrażeniami wizualnymi) nie ma, ale np. takie kafelki wifi/flight mode już mają - chcesz je szybko zmienić/ustawić a one działają sobie jak chcą, najgorsza dla mnie jest duża ilość takich wpadek/niedoróbek
@marcelus: Windows 10 jest #!$%@? pod tym względem, że niektórych programów nie da się (lub trzeba długo kombinować) zainstalować. Ostatnio z 2h się męczyłem, żeby zainstalować clienta VPN do cisco. Od razu gównoinformacja w stylu "ten program nie będzie działał z windowsem 10". I ten wymuszony pełnoekranowy interfejs w stylu mobilnym. Wszystko chce się ładować na pełny ekran od razu. Panel sterowania, Office, Skype itp