Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad ponownym pójściem na studia tym razem na zaoczne studia informatyczne na politechnice w Poznaniu. Już nie w tym roku ale w następnym. Skończyłem finanse i rachunkowość na UE w Poznaniu, jednak chciałbym się przebranżowić. Czy idąc od razu na studia drugiego stopnia dam sobie radę, czy materiał jest jjuż tak specjalistyczny, że lepiej zacząc od pierwszego roku? Interesuje mnie kierunek - Technologie przetwarzania danych. Nie mam doświadczenia w programowaniu ani bazach danych. Piszę ponieważ ludzie którzy przychodzili na studia II stopia na Ekonoczminym z różnych kierunków nawet przyrodniczych dawali sobie radę i ogarnęli przedmioty. Jednak jak wiadomo polibuda do nie ekonomia #informatyka #politechnika #poznan #studbaza
  • 11
@jordan125: Nie wiem czy dużo się pozmieniało w stosunku do tego jak ja kończyłem, ale dużo przedmiotów okrojona do wymaganego minimum w porównaniu z dziennymi, kilka przedmiotów było ciekawych, ale jak masz dużo zapału i motywacji to rozwijaj się samodzielnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jordan125 TPD na mgr wyniszcza ludzi nie mających pojęcia o XML. Strasznie beznadziejna specjalizacja. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o bazach danych i jesteś kumaty to zacznij sam poza studiami.

Na mgr są egzaminy, więc jak je przejdziesz to raczej sobie poradzisz. Same studia i tak są na niskim poziomie i nie licz na fajerwerki. Bez podstaw programowania nie przetrwasz. Co jak co, ale bardzo dużo trzeba było pisać.

Edit:
Aaa co