Wpis z mikrobloga

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić w sekundę! Wejście podzieliłem na 4 dni, co paręset metrów obóz, aklimatyzacja, oczywiście poręczówki na każdym etapie i ostatniego dnia atak na szczyt. Co dzień rano znajdowałem w przedsionku mojego namiotu puszki po Coli i opakowania po chipsach! Przeklęci amatorzy! W końcu zdobyłem szczyt, zużyte butle zostawiłem w pod krzyżem w strefie śmierci, gdzie -o zgrozo! - spotkałem babcię z dwójką wnucząt! Schodziłem kolejne 4 dni, ale przeżyłem tę próbę umiejętności i charakteru. Pod koniec sierpnia planuję wejść na Kopiec Kościuszki, w stylu alpejskim - ale jak zobaczę turystów z dziećmi i watą cukrową, to dzwonię na policję.
~Prawdziwy człowiek gór, alpinista, profesjonalsta
#heheszki #pasta połączona z #truestory ( ͡° ʖ̯ ͡°)
P.....3 - To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia...

źródło: comment_WO7cyVg2NmLbn9Z4cVA5N1kZRQnljsib.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Porana123: czekałem na to XD

jak to poszedł w góry w klapkach, przecież tam tylko buty specjalistyczne

czekany, sprzęt

niebezpieczeństwo, przygoda

taternik tylko najcięższe szlaki

X

D
  • Odpowiedz
@Benq20 HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I W GORY BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI
  • Odpowiedz
@Porana123: Po prostu ewentualna akcja ratunkowa takiego cwaniaczka w japonkach i po piwku powinna być opłacana z jego własnej kieszeni, wtedy problem rozwiązany ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczy że krzywo stanie, co na szlaku górskim w japonkach jest bardzo prawdobpodobne, skręci kostkę i trzeba lecieć helikopterem po takiego delikwenta
  • Odpowiedz
@onionomous: no dobrze ja uważam że każda akcja ratunkowa w górach powinna być płatna - oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego wybierającego się w góry ! #niepopularnaopinia ? Oraz wprowadzone zakazy wychodzenia w góry w określonych porach roku
  • Odpowiedz
ludzie ktorzy wylewają na niego szambo po prostu mu zazdroszczą formy i zwinności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dojśćie tam z reklamówką lewiatana w japonkach to nie lada wyczyn, a Janusze z 20kg w plecaku mu zazdroszczą, ot co!!
  • Odpowiedz
@komentarze: hmm... ja mu nie zazdroszczę a raczej współczuję. I pomijam tu głupotę. Mam na myśli to, że współczuję mu schodzenia w japonkach. Idąc do góry masz pełną kontrolę nad ułożeniem nogi. Stawiasz krok i dopiero przenosisz na nogę wykroczną masę ciała. Schodząc w dół - nie do końca...
  • Odpowiedz
@Porana123: Aklimatyzacja to podstawa, chwila nieuwagi, choroba wysokościowa, obrzęk mózgu i chłopa nie ma. Tak straciłem partnera na Jurze Krakowsko Częstochowskiej, a też był kozak i mówił: " Nie wygłupiaj się, tu płasko jak na stole" - a teraz pomagam jego żonie i dzieciaki do szkoły wyprawiam, ech, szkoda mówić, to jest ta gorycz z którą obcuje tylko człowiek gór.
  • Odpowiedz
@onionomous całkowicie się zgafzam i poszedlym nawet krok dalej.

Obciazalbym rachunkami za akcje osoby które przekroczyły prędkość i miały wypadek. Za leczenie powinni płacić również ludzie którzy w zimę chodzą w butach letnich, albo przejściowych i tym samym łamią sobie kończyny.

No i palacze , pijący i narkomani powinni płacić za Służbę z własnych kieszeni. No i

Do tego ludzie uprawiający jakikolwiek sport powinni płacić za swoje leczenie związane z kontuzjami
  • Odpowiedz
@Porana123: Myślę że to idealny sposób na trolowanie.
1) Wchodzisz na szczyt normalnie ubrany jak do łażenia po górach
2) Przebierasz się, a ubranie chowasz do plecaka kolegi co udaje że nie zna ciebie.
3) Wyciągasz browca
4) Ludzie robią ci zdjęcia
5) Atencji tak wiele, gazeta krakowska pokazuje twój wyczyn
6) Profit ?
  • Odpowiedz