Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, mam pytanie, być może jest tutaj ktoś z działu kadr, bądź jak to sie teraz fajnie mówi z działu HR.
Poczytałem trochę, aczkolwiek wolałbym się upewnić. Mój różowy chce złożyć wypowiedzenie w dotychczasowej pracy, obowiazuje ją miesięczny okres wypowiedzenia, co za tym idzie jeśli złoży je dzisiaj to stosunek pracy ustanie z dniem ostatniego dnia października?
#praca #hr #kadry #kiciochpyta
  • 16
@AzureTurtle: no właśnie raczej nie będzie to przyjemne rozstanie, każdy kto odchodzi staje sie automatycznie wrogiem. Ale czy to nie jest tak, że wypowiedzenie miesięczne jest liczone w pełnych miesiącach?

Niby ma w umowie klauzulę, że jest możliwy dwu tygodniowy okres wypowiedzenia, ale to by musiała się dogadać.
@em_er_ce: powiem Ci cenna rade. Zerknij w kodeks lracy w googlw pod haslem okres wypowiedzenia - czemu? Bo juz widzialem jak kilku osobom tutaj zle doradzili "specjalisci", dlatego to co ja napisze rowniez zweryfikuj. Taki okres jest uzalezniony od stazu pracy. Bo tk wlasnie jest uzaleznione id stazu. Jeslo ten miesiac wynika ze stazu a nie zapisu umowy to luczyc sie bedzie od pierwszego dnia kolejnego miesoaca czyli od pazdziernika. Dodatkowo
@mafef: właśnie poczytałem najpierw, a potem postanowiłem się upewnić. Ok przekażę jej o takiej możliwości, aczkolwiek jej pracodawca raczej nie będzie miał dobrej woli ( ͡° ʖ̯ ͡°)