Wpis z mikrobloga

Witajcie, szukam laptopa na studia na kierunku air. Laptop będzie głównie używany do programów typu CAD oraz programowania, nie będę na nim grał. Na wielu stronach ludzie polecają coś z procesorem i5, 8GB RAM i zintegrowaną grafiką (ponoć na studiach wystarczy do 2D i prostych 3D). Dysk SSD raczej kupię osobno. Przydatne będzie HDMI - myślę o osobnym monitorze. Laptop będzie czasem noszony na zajęcia, więc 15,6" chyba będzie optymalne. Po przejrzeniu polecanych, zdecydowałem się na HP Probook 450 G2. Czy ten laptop będzie w porządku? Chcę, żeby laptop wytrzymał przynajmniej 3-4 lata. Budżet do 2500zł. Proszę o pomocne rady. #pustulkowelaptopy
  • 10
Po przejrzeniu polecanych, zdecydowałem się na HP Probook 450 G2. Czy ten laptop będzie w porządku? Chcę, żeby laptop wytrzymał przynajmniej 3-4 lata. Budżet do 2500zł.


@Adoosa: Myślę, że lepsza byłaby używana stacja robocza z jakimś qaudro w stylu m4700, w530, 8570w.
Nigdy nie kupowałem sprzętu używanego, więc ciężko będzie mi przelać 2000 zł w ciemno.
@Pustulka: Dlaczego proponujesz mi tak wydajne podzespoły? Byłem przekonany, że i5-5200U i jakaś integra spokojnie sobie poradzi.
@Adoosa można kupić sprzęt poleasingowy, zwykle na aukcji masz kilka sztuk i możesz wybrać przed zakupem oraz zwrócić w ciągu 14 dni. Ostatnio tak kupiłem thinkpada i stan na prawdę rewelacyjny.