Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z #chromecast. Mam wersję drugą. Wszystko było w porządku, bez problemu działał, przesyłał filmy za pośrednictwem komputera czy komórki. Niestety od momentu kiedy dodatek GoogleCast zintegrowali z przeglądarką, mam problem bo po włączeniu filmu na komputerze po kilku minutach film się zawieszał, sieć wifi domowa traciła dostęp do internetu i był konieczny reset routera. Korzystałem z Plex Media Server, z Videostream. Podobna sytuacja jest również przy streamowaniu karty. Przy puszczaniu filmów z telefonu było ok, wczoraj jednak pojawił się podobny problem.

Zastanawiam się czy jest to wina samego Chromecasta czy może wina routera. Mam net z UPC, 60mb, router z upc (nie pamiętam modelu). Nie bardzo mam pomysł jak to próbować naprawić. Przeinstalowywałem plexa, chrome'a, resetowałem chromecasta.

Za wszelkie pomysły z góry dzięki.
#upc #wifi #komputery #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
@frusio: lecę na starym Cast'cie i nie mam z nim problemu... Ale chętnie zobaczę czy ktoś udzieli Tobei odpowiedź bo planowałem podmianę na nowszą pastylkę
  • Odpowiedz
@bobbb: Też skłaniam się raczej ku routerowi, ale dziwne jest to że połączenie zrywa się tylko przy pracy chromecasta. Pisać do UPC o wymianę? Czy spróbować przywrócić router do ustawień fabrycznych?
  • Odpowiedz
@frusio Teoretycznie podłączony sprzęt nie powinien mieć takiego wpływu na router. Możesz spróbować przywrócić do ustawień fabrycznych.
  • Odpowiedz
@moh1942: @JusTQL: @bobbb: Jeżeli jeszcze interesuje to zresetowałem router do ustawień fabrycznych i modyfikowałem ustawienia firewalla i chyba pomogło :) zaczęło wszystko znowu hulać jak trzeba :) pozdro
  • Odpowiedz