Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #finanse #ubezpieczenia #oc

Ktoś zorientowany w ubezpieczeniach podpowie jak to jest?
Kupiłem auto z ważnym ubezpieczeniem OC. W internetach wyczytałem, że nie muszę nić robić bo to ubezpieczenie przechodzi na mnie. Ale dla świętego spokoju udałem się do jakiegoś agenta ubezpieczeniowego, który twierdzi, że wręcz przeciwnie, mogę tylko miesiąc jeździć, a później muszę wykupić nowe na siebie? Kto ma rację, agent próbuje mnie naciągnąć?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@havkeye: Najprościej jest zgłosić się do swojego nowego ubezpieczyciela. Wyliczą Ci składkę, jak Ci się spodoba to zostań przy tym OC a jak nie to złóż wypowiedzenie i poszukaj lepszej oferty.
  • Odpowiedz
@havkeye: zgłaszasz się do ubezpieczyciela obecnego OC (masz na to 30 dni). Ubezpieczyciel przelicza składkę i albo możesz korzystać do końca okresu ubezpieczenia albo musisz dopłacić i korzystać dalej lub rezygnujesz.
  • Odpowiedz
@havkeye: To jeszcze do tego co napisał @Bias dodam, że jeśli jednak warunki przedłużenia OC nie będą Ci pasować (bo np. gdzie indziej będziesz miał taniej) i zrezygnujesz z przepisania polisy na siebie -- to poprzedni właściciel dostanie zwrot kasy za niewykorzystany przez Ciebie okres.
  • Odpowiedz
@havkeye: jesli polisa jest opłacona do końca terminu to nic nie robisz, nie musisz nigdzie chodzić w ciągu 30 dni, wyliczać to musisz przy zawieraniu kolejnej umowy bo ta automatycznie się nie przedłuży..
  • Odpowiedz
@havkeye Jeżeli polisa jest w calości oplacona jeździsz z polisą zbywcy i umową kupna do końca trwania umowy, jeżeli nie jest opłacona to możesz albo oplacić raty po zbywcy, albo przepisać na siebie polisę i dopłacić to co wyjdzie po rekalkulacji (w zależności co wyjdzie korzystniej).
  • Odpowiedz
@havkeye tak jak pisał wyżej. Jeżeli opłacona to jeździsz do końca, jeżeli nie to możesz płacić resztę rat jako nabywca. Jeżeli będzie rata do spłaty i wyda się za wysoka to mogę Ci policzyć składkę na nowe OC w kilku firmach. Jak coś pisz na priv.
  • Odpowiedz