Wpis z mikrobloga

185710 - 49 = 185661

Krótka, spokojna runda tu i tam. Trochę ze znajomym ze Stravy, trochę z koleżanką, bo akurat z pracy wracała.

Przełożyłem dziś licznik z Tribana i zgodnie z zaleceniami @tony_rogalik oraz @trace_error odwróciłem mostek, bo faktycznie dziwnie to wyglądało. Wczoraj byłem w takim szoku, że nawet nie zwróciłem na to uwagi ;)

@Ilana, @jak_to_mozliwe i @oskar1100 pytali ile waży Avant. Otóż 8,3 kg pokazała mi waga. Szału raczej nie ma bez siódemki z przodu, ale w porównaniu do Tribana różnica i tak jest odczuwalna gołym okiem. To znaczy nieogoloną łydą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pojeździłem też dziś specjalnie lokalną ścieżką z kostki i trochę chodnikami, żeby sprawdzić te osławione właściwości karbonu. No i robi robotę, trzeba to przyznać. Na łapach czuć zdecydowanie mniej nierówności (lepszy wideł), ale siodło to jest rewelacja. Trzeba wjechać w jakąś większą dziurę, żeby odczuć to na tyłku. Widzę, że jadę po nierównym, słyszę to, ale nie czuję tego. Coś pięknego.

Jest też małe zmartwienie, bo sztycę mam jakieś 1,5 cm powyżej linii bezpiecznego wysunięcia. Można tak jeździć czy będę ją musiał zmienić? Sztyca karbonowa jakby co...

Wczoraj z tego wszystkiego zapomniałem o moim tradycyjnym, comiesięcznym podsumowaniu. Tak więc:

W sierpniu:
- dystans: 3187 km (rekord)
- przewyższenia: 32495 m (rekord)

Od początku roku:
- dystans: 16187 km
- przewyższenia: 119268 m

#rowerowyrownik #szosa #wykoporbeaclub (a co!)
Mortal84 - 185710 - 49 = 185661

Krótka, spokojna runda tu i tam. Trochę ze znajomy...

źródło: comment_3FQJsbEC95S4JRWQqlRhUGe48NelRJ8Y.jpg

Pobierz
  • 16
Pojeździłem też dziś specjalnie lokalną ścieżką z kostki i trochę chodnikami, żeby sprawdzić te osławione właściwości karbonu. No i robi robotę,


@Mortal84: jak przeleciałeś mniej niż 40km/h to zaznałeś placebo ;]]]]]

Na łapach czuć zdecydowanie mniej nierówności (lepszy wideł)


@Mortal84: bardziej inna owijka, inna pozycja

Trzeba wjechać w jakąś większą dziurę, żeby odczuć to na tyłku.


@Mortal84: nie, nie do końca. Zmieniona pozycja, większe zwracanie uwagi...;]

Widzę, że jadę
Jest też małe zmartwienie, bo sztycę mam jakieś 1,5 cm powyżej linii bezpiecznego wysunięcia. Można tak jeździć czy będę ją musiał zmienić? Sztyca karbonowa jakby co...


@Mortal84: tutaj już poważnie. sztyca 350? mniej?
Jechałem z rękami na klamkomanetkach, więc owijka nie ma tu nic do rzeczy.


@Mortal84: ma do rzeczy i to dużo ;]]]] punkt podparcia nie jest tylko na klamkomanetkach. przełóż stara kierownice pod starym kątem, załóż "klamki" zawiń starą owijke. Tak najszybciej poczujesz wszelkie różnice
@demoos: oj nie odbieraj chłopakowi przyjemności ze zmiany szosówki. Ja jak przesiadłem się z Tribana na karbon, to różnica była tak duża, że nie wiedziałem co się dzieje.
@Mortal84: waga powiedzmy, że w normie jak za taką cenę. Zmienisz koła na lekki karbon i będziesz miał kilogram mniej. Powiedz tylko, czy ważyłeś go z pedałami (a może coś jeszcze było dodane)? Każdy waży inaczej. Jedni bez pedałów i koszyków, inni