Wpis z mikrobloga

Powiedziała, że jest w ciąży i że to moje dziecko. Od razu zaprzeczyłem i ją zostawiłem, a ona na to, że po porodzie poda mnie jako ojca i wyciągnie alimenty, i że spotkamy się w sądzie. Wszystko fajnie, pięknie, tylko że ona nie wie o tym, że...


#logikarozowychpaskow
  • 126
  • Odpowiedz
co cie zmusiło do zrobienia takich badań?


@CherryWhite: W skrócie: zaczęło się od zaburzeń hormonalnych w organizmie i tak pojawiły się jakieś badania jąder i wyszło to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zashi: leć do prawnika jak najszybciej i dowiedz się co z tym zrobić, a nie będziesz czekał na rozprawę. Żeby nie było tak, że i tak za kilka miesięcy będziesz musiał płacić, bo nie zaprzeczyłeś ojcostwa na czas.
  • Odpowiedz
@Zashi: Kiedy tej suce o tym powiesz? Ale się zagotowałam. I teraz nie dość, że będzie błagała Cię o litość, to będzie przepraszać. Nie zniosłabym tego, chyba jestem zbyt mściwa. Co postanowiłeś?
  • Odpowiedz
@Zashi @no_i_w_ogle : Czy to nie jest przypadkiem tak, że pół roku jest na zaprzeczenie ojcostwa- ale w przypadku małżeństwa? Wtedy jest domniemanie ojcostwa. W pozostałych przypadkach facet musi się chyba do dziecka przyznać lub stwierdza się to na podstawie nakazanego przez sąd testu na ojcostwo. Jakiś student prawa coś na ten temat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zashi: Mógłbyś zostać flagowym przykładem jak obecnie działa prawo. Kobitka se wpadła i postanawia udupić całe życie normalnemu człowiekowi pozorując, że to niby jego dziecko. Fajnie, jakbyś zrobił z tego większą sprawę która mogłaby w końcu przyczynić się do zmiany prawa, gdzie takie elementy mogą sobie wskazywać palcem bez konsekwencji szukając frajera do płacenia alimentów.

Ogółem czekam na dalszy ciąg.
  • Odpowiedz
@Akayari: Mirki trochę przekonują, aby załatwić sprawę wcześniej, ale myśl, że mogę poczekać i ona będzie żyć w błogiej nieświadomości, troszkę poprawia mi samopoczucie. Ale tylko troszkę.
  • Odpowiedz
@Zashi: Jestem chyba ich zdania. To za jakiś czas będzie cię męczyło. Popatrz na to z tej strony, że aktualnie ten temat zajmuje Twój czas, bo sięna tym skupiasz i myślisz o tym. A to nie działa budująco.
Jak rozwikłasz ten problem daj znać. Chętnie się dowiem co to coś postanowiło.
  • Odpowiedz
@no_i_w_ogle: Na Izbie Przyjęć w szpitalu wypełnia się milion i trzy papierki, w tym dane ojca i jakie nazwisko będzie nosiło dziecko jak matka ma ze sobą skrócony akt ślubu, jak nie ma to jakaś bardziej złożona procedura jest.
  • Odpowiedz
@no_i_w_ogle: To nie ma prawa tak działać. Mężczyzna musi uznać ojcostwo, albo stwierdza się to sądownie na wniosek matki. Dziecko rejestruje się bodaj w USC i urzędnik nie wpisuje kogo popadnie w akt urodzenia. W przeciwnym wypadku, można podać kogokolwiek i np. uczynić dziecko dziedzicem wielkiej fortuny. Wystarczyłoby nie informować "ojca" przez pól roku, że nim został ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale zgadza się, prawnik, prawnik,
  • Odpowiedz
W skrócie: zaczęło się od zaburzeń hormonalnych w organizmie i tak pojawiły się jakieś badania jąder i wyszło to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Zashi: Robili Ci jakiś wymaz/posiew czy coś nasienia? W sensie masz pewność, że Twoje narządy nie produkują nic a nic?
  • Odpowiedz
  • 0
@Zashi a jak byś nie miał to może od tak sobie podać Ciebie jako ojca? Czy możesz powiedzieć że nie zgadzasz się i niech rozprawa będzie i tak mogą zarządzić badania dna?
  • Odpowiedz
@fen1x: W trzech różnych placówkach pobierano nasienie do badań i stwierdzano to samo.

@frems: Nie wiem, nie znam się. Chyba umówię się na spotkanie z jakimś prawnikiem albo radcą prawnym.
  • Odpowiedz