Wpis z mikrobloga

Niektore achievementy są dość naturalne - osiągaj cele, które Twój naród i tak jest sensowne by zrobil. Kilka achievkow jest jednak moim zdaniem totalnie bezsensownych, na siłę i wymuszających sztuczne kombinowanie. Które achievki są wg was najdurniejsze? Które z nich zrobiliscie i tak? :)
#eu4 #eu4achievementchallenge

Najbardziej bezsensowny achievek w grze?

  • Krabater 15.6% (5)
  • On the edge of madness 0% (0)
  • Turn the table 6.3% (2)
  • Neither Holy, nor German 3.1% (1)
  • Switzerlake 9.4% (3)
  • Black Jack 6.3% (2)
  • Venetian See 3.1% (1)
  • Foremost Servitor of Jagannath/Norwegian Wood 31.3% (10)
  • Lucky Lucca 9.4% (3)
  • Rags and Riches 15.6% (5)

Oddanych głosów: 32

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ragnarokk: jak dla mnie Black Jack - poprzednie wymagają jeszcze aktywności gracza w jakimś określonym kierunku albo rozpoczęcia daną nacją. Black Jack może zrobić praktycznie każdy o ile ma dużo prowincji, dociągnie grę do 1800 i będzie mógł robić client state'y

poza tym utrzymywanie 21 wasali nie ma najmniejszego sensu
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Achievementy mają wymusić na tobie zmianę podjeścia do gry danym krajem i stanowić pewne wyzwanie, zdobycie takiego "bezsensownego" aczika daje IMO masę frajdy szczególnie jeśli jego zdobycie zajęło ci sporo czasu i testowania różnych strategii. Zresztą wiele z tych osiągnięć to odniesienia do popkultury/historii i ja tam bym wolał by dodali ich znacznie więcej.
  • Odpowiedz
@Shadovek:
To prawda, dlatego na przyklad ominąłem tego Achievka z Freddym Mercury. Ale robiąc te achievki wyżej to najczęściej robi sie normalną grę, a potem kombinuje by spełnic warunki achievka.
  • Odpowiedz
@twisterro:
Limit 10 miast. IMO sztuczny, na sile i raczej ahistoryczny - Wenecja nie miała problemów w zabieraniem ziem, tylko w wielu lokalizacjach miała problemy z utrzymaniem ich ewentualnym. Aczkolwiek sam achievement zapewne fajny. :)
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: No to tak jak napisałem zmieniasz podejście do tego jak grać danym państwem, ja sensu nie widzę w aczikach które zrobisz tak czy siak np. kolonizacja jakichś tam regionów Hiszpanią bo przyjęty styl danym państwem pozwoli ci zdobyć takie osiągnięcie prędzej czy później. Poza tym taki Norwegian Wood jest o wiele ciekawszy niż gdyby mieli zrobić coś w stylu "utworzenie Skandynawii Norwegią".
  • Odpowiedz
@Shadovek:
Ale wiesz, że Norwegian Wood w zasadzie sprowadza się do zrobienie prawie WC? Ok, wiadomo że czasem fajnie mieć inne cele w grze niż normalnie masz - tyle że czasem jest to przesadzone. Aczkolwiek jasne - granica między czymś bardzo ciekawym a lekko przesadzonym jest dość płynna.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: A zwyczajnie jakby nie było tego achievementa to myślałbyś nawet o zrobieniu WC Norwegią? Tak jak mówię acziki mają stanowić jedynie jakieś wyzwanie i myślę, że każde z tych trudniejszych zapewnia spokojnie te kilkanaście godzin kombinowania jak coś osiągnąć. Mówisz o tym, że niektóre są przesadzone: mają takie być, oczywiście zgadzam się co do tych w których grę musisz restartować kilkadziesiąt by osiągnąć warunki takie (rywale itp) by był
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Lucky Lucca; kompletnie z d--y pomysł. Nie lubię też achievków w stylu Grand Armada, bo to jest taka sztuka dla sztuki, nigdy nie zrobisz tego "przy okazji". Ogólnie imo za mało jest osiągnięć dla małych krajów, szczególnie w Europie.
  • Odpowiedz