Wpis z mikrobloga

@viruzzet: mnie niewiele brakowało. Zaczyna się od bólu i mrowienia palców. Jest też prosty test: postukaj sobie palcem w nadgarstek od wewnętrznej strony (czyli otwartej dłoni). Jeżeli podczas tego postukiwania poczujesz ból albo mrowienie - lepiej idź do lekarza. Na zapobieganie cieśni najlepsza jest krioterapia miejscowo.
@OSH1980: @chudoklates: Ja spedzam mnostwo czasu przed komputerem (8h pracy + jeszcze w domu) i ostatnio zaczalem odczuwac bol w stawach palcow + dziwne uczucie goraca w kilku palcach, glownie wskazujacym. I zastanawiam sie, czy mozna to podpiac pod ciesnie czy cos innego
@viruzzet: można. Ja też masę czasu spędzam pzy komputerze - cieśń jest najczęściej efektem trzymania łapy na myszy. Idź do lekarza, bo nieleczona cieśń kończy się wylądowaniem na stole.
@viruzzet: @OSH1980: wow! Serio???
Jezuuu, 2 msc temu pracowałem na wykończeniowce i poszlo chyba ze 150 tubek silikonu, wyciskałem takim pistoletem. Strasznie bolała mnie prawa dłoń, zawsze rano jak się budziłem miałem zdrętwiałe palce a przy wysiłku jak na przykład machanie łopatą zdrętwienie dochodziło do nadgarstka, to jest właśnie to? Jakbym tak dluzej pojechał mogłoby się stać coś strasznsgo? :/
@OSH1980: teraz to ustało bo na 3 tygodnie wróciłem do domu a aktualnie wracam z 5 tygodniowej pracy i nic nie bolało już, myślę, że takie wyciskanie tubek, latanie z łopatą jest wiele bardziej wymagające niż siedzenie przed kompem, siedze tyle lat i nic sie nie działo :p chyba że to jakos powoli działa i przy wiekszym wysiłku się ujawnia?
@RayColl_PL: to nie o wysiłek chodzi - cieśń powstaje, kiedy torebka nadgarstka zaczyna uciskać na nerwy dłoni. I to wywołuje ból, a w przypadku nieleczenia możne doprowadzić nawet do obumarcia nerwu - efekt jest taki, że tracisz władzę w dłoni. Jeżeli stale nadgarstek jest obciążony, to zamyka się kanał w nadgarstku, a obciążyć można go już przez trzymanie łapy na myszy przez długi czas - bo wtedy nadgarstek jest w jednej
@viruzzet: U mnie dziadek dalej to ma, niedawno miał operację i jest trochę lepiej. Ale czuje cholery ból i ciężko cokolwiek robić, nie był w stanie nawet obierać ziemniaków, a co dopiero jakieś większe prace