Wpis z mikrobloga

Mirki #informatyka #andorid

Powiedzcie mi co nie tak z moim tabletem marki Modecom. Więcej czasu przeleżał w szufladzie niż był używany, jednak z racji licznych podróży postanowiłem się z nim pogodzić i tu zaczynają się schody...

W ustawieniach w zakładce "pamięć" pokazuje mi dwa razy pole "Pamięć wewnętrzna".

W pierwszym polu jest to całkowita pojemność: 0.98 GB w tym wolnej 56.42 MB
W drugim natomiast jest całkowitej pojemności 4.93 GB w tym 4.84 GB wolnego.
Nie przeszkadzało by mi to ani trochę, gdyby nie fakt że ciągle wyskakuje mi komunikat "Kończy się miejsce. Niektóre funkcje systemu mogą nie działać". Oczywiście nie mogę pobrać też żadnej nawet najmniejszej aplikacji.
Próbowałem naprawić sytuację kartą pamięci, tablet każdą odczytuje ale na żadnej nie pozwala mi nic zapisać.
Jest jeszcze jakiś ratunek?
  • 10
@Skorupczak: Jakiś czas temu go zrootowałem i wgrałem czystego androida, bez tych wszystkich gówien typu ipla itp. ale problem nadal jest.
Serio nic z tym nie zrobię a na tablecie zmieszczę dosłownie cztery aplikacje?
@chams: osobiście używałem tego programu, poradził sobie całkiem dobrze. Jednak to jest tylko chwilowe rozwiązanie. Znasz może model urządzenia? Być może jest opcja repartycji pamięci i ustawienie jej chyba w idealny sposób - dzielona przestrzeń użytkownika z przestrzenią aplikacji (w Xiaomi Redmi Note 2 spotkałem się z czymś takim), jesli nie, to przynajmniej powiększyć pamięć aplikacji.