Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale pewnie nie, armia francuska w 1939 była uważana za jedną z najlepszych na swiecie, była doskonale wyposażona i liczebną, a Polska była ledwo po odzyskaniu niepodległości , zresztą Polska walczyła z ZSRR oraz Niemcami a Francja TYLKO z Niemcami
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Nie wiem jakim trzeba być idiota aby porównywac te dwie kampanie. Francja wedlug wielu była najsilniejszym krajem świata, doskonale wiedzieli że zostaną zaatakowani. Mieli praktycznie jednego wroga i wsparcie sojuszników. Zostali r-------i w drobny pył ale i tak historia pokazała, że wyszli na tym lepiej
  • Odpowiedz
Nie wiem jakim trzeba być idiotom aby porównywac te dwie kampanie.


@TheBestThing: Tylko kto to najczęściej porównuje jak nie Polacy?

trzeba być idiotom

To się sam popisałeś teraz.
  • Odpowiedz
@TheBestThing:
Kiedy ZSRR wkroczyło to było już od bardzo dawna pozamiatane. Nic by to nie zmieniło nawet jakby ZSRR w ogóle nie chciało atakować i jednostki ze wschodu poszły na zachód.
Zresztą Francja też miała drugi front - włoski. Choć o małym znaczeniu, ale jednak był.

@Karol_Bovary:
Była jedną z najlepszych na świecie, ale walczyla z najlepszą. I miała zdecydowanie gorszych dowódców. I to można słusznie im wytykać.
  • Odpowiedz