Wpis z mikrobloga

#3ds #kiciochpyta #handheldy
Wykopki pomuszcie!!!
Zarobiłem ostatnio trochę hajsu - początkowo miał pójść na nowego kompa(stary lapek ledwo ciągnie większość gierek z 2010...), ale trochę kasy przebimbałem. I w moim umyśle zrodził się plan, żeby kupić sobie nowego 3DSa. Jeżeli chodzi o gierki to jestem zakochany w Pokemonach, Fire Emblem na GBA, Mariokart64 na N64, więc gierki powinny mi podejść. Teraz pytanie: warto kupować nowego 3DSa w obliczu wyjścia NXa? Jaki zestaw kupić na start? Czy ta ładowarka za 5 dych to must-have? Jakie są ceny gierek i ich dostępność w Polsce? Słyszałem, że Nintendo dosyć nieźle olewa(ło?) polski rynek.
No i całkiem dla mnie ważne - jakie emulatory są dostępne na 3DSa?
  • 9
@SzlomoBronsztajn: ja kupiłem za grosze 2DSa (gry z 3DS na nim chodzą bez problemu), w Pokemony sobie gram, FireRed mam wgrane na konsoli, ładowarka w zestawie, 450zł płaciłem, Pokemon Y kupiłem za 150zł i zestaw za 600zł dał długie godziny zabawy :) Dostępność jest całkiem niezła x-komy, komputroniki, w każdym większym mieście jest się w stanie znaleźć sklep z grami :) ceny porównywalne + Internet.. przez Internet naprawdę dużo gier można
@SzlomoBronsztajn: czasy kiedy Nintendo całkowicie olewało polski rynek też miały swój urok, np grałem w pokemony tydzień przed premierą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ceny gier używanych nie są niskie (szczególnie nowości, gry poszukiwane z dobrymi ocenami). Nówki ze sklepu to przeważnie około 70-80zł za selecty (czyli reedycje gier które dobrze sie sprzedały) i około 120-160 za premierówki.
warto kupować nowego 3DSa w obliczu wyjścia NXa?


@SzlomoBronsztajn: Patrząc na zapowiedzi o braku wstecznej kompatybilności NXa, warto. Sporo czasu minie zanim zbudują odpowiednią bibliotekę gier.

Jaki zestaw kupić na start?


@SzlomoBronsztajn: Ja ze swojej strony polecam new 3DS XL ale najlepiej będzie jak pomacasz i sam stwierdzisz.

Czy ta ładowarka za 5 dych to must-have?


@SzlomoBronsztajn: Ja ładuje kabelkiem USB podpiętym do ładowarki telefonicznej.

Jakie są ceny gierek
@SzlomoBronsztajn: ja 3 dni temu kupiłem new 3DS'a XL MH:G edyszyn i jaram się choć nie ogarniam jeszcze wielu rzeczy.
Za @GroombaPL polecam wersję XL. Grafika na ekranie nie traci na jakości, a większy ekran (wszyscy teraz mają 5+ cala telefony, więc zwykły może wydawać się za mały) i lepiej leży w rękach. Efekt 3D w porównaniu do poprzedniej edycji jest lepszy. Każdy pisze, że mu 3D nie potrzebne, sam tak
@SzlomoBronsztajn: FFF edition też ładnie wygląda, bo biała w środku. Z fajnych jak dla mnie jest jeszcze Hyrule Edition, ale też bez gry. Teraz chyba w bundlach z grą i edycją limitowaną konsoli XL jest tylko Monster Hunter lub Animal Crossing ʕʔ
W listopadzie wychodzą 3 nowe kolory: biały, pomarańczowy i różowy.
@SzlomoBronsztajn: nie, w new 3DS jest sama konsola i papierki nieważne jaka wersja. W starszych 3DSach dodawali ładowarkę. To dokup kabelek USB - jest dziwny nintendowski wtyk - i dowolna ładowarka sknero ( ͜͡ʖ ͡€)
Jakby co minimum dla ładowarki to 4,6V i 900mA - tyle ma oryginalna.