Wpis z mikrobloga

Najnowsze wieści ze świata gospodarki. Kolejny efekt #dobrazmiana. To zdecydowanie nie są już żarty:

Z danych GUS wynika także, że inwestycje w II kwartale spadły o 4,9 proc. rdr, zaś popyt krajowy wzrósł o 2,4 proc. rdr. Ekonomiści ankietowani przez PAP spodziewali się, że inwestycje wzrosły o 0,2 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 3,5 proc.

Z wolna pogadamy w ruinę. Bezsensownym rozdawnictwem niszczymy kraj. Następcy PiS będą mieli potężny problem z przywróceniem ładu w kraju. A jeszcze, przypominam, nie wprowadzono ani obniżonego wieku emerytalnego ani dopłat do frankowiczów, co obiecywał PAD oraz prezes Polski.
#bekazpisu #gospodarka #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz NiespodziewanaRiposta - Najnowsze wieści ze świata gospodarki. Kolejny efekt #dobrazm...
źródło: comment_FQShjWUtcXCtM62XIXgBHH6Rv1ePY0pn.jpg
  • 19
@okonio:

To, że cykliczne, okresowe wahania zostały uwzględnione.

Nie stwierdziłem, że cykliczność jest roczna. Może to być duży spadek raz na kwartał co 3 lata ;D

Myślisz, że eksperci nie znają periodycznego charakteru danych?


Myślę, że mogą nie znać. Często są to analitycy domów maklerskich którzy papugują prognozę, dodając odchylenie od siebie. Wystarczy, że jeden raz popłynie i tworzy się swoisty głuchy telefon. Pracowałem z tymi ludźmi i nie specjalnie darzę
@madry_i_mieciutki: Zapewne dlatego, ponieważ nie ma żadnego zaskoczenia. No halo, w związku z kolejnymi podatkami, najnowszymi danymi odnośnie zadłużenia, jak i politycznymi konsekwencjami, sytuacja była do przewidzenia.
A co do twojej teorii, że wypełniający ankietę podejmują spisek, to polecam przeglądnąć analizy niezależne. Nawet nasz spanikowany rząd przyjął to do wiadomości, korygując PKB w dół.
Wszelkie komentarze obraźliwe bądź sugerujące spisek, podczas gdy wszelakie niezależne analizy rynkowe wskazują problem, z miejsca kasuję.
@NiespodziewanaRiposta: no to albo jest zaskoczenie bo inwestycje poniżej konsensusu, albo nie ma bo konsensus analityków był z dupy..., czyż nie?

A co do twojej teorii, że wypełniający ankietę podejmują spisek

To nie moja teoria, nigdzie nie mówiłem o żadnym spisku. Prędzej o tym, że to matoły i ignoranci.

analizy niezależne

Tzn. jakie to? Spoza domów maklerskich?

wszelakie niezależne analizy rynkowe wskazują problem,

Potrzebuje źródła. I jaki problem dokładnie wskazują -
@madry_i_mieciutki: Bo korekta jest wykonywana zawsze w stosunku do oczekiwań. Gdy inwestorzy przewidują, że jest bardzo do dupy a dane pokazują, że jest tylko do dupy to rynki naturalnie wyskoczą w górę, bo korygują poprzednie przewidywania.
@Herubin: równie dobrze mogły panicznie zareagowac spadkami :D no tak w miarę ok dane z zachodu mogły mieć większy wpływ niż krajowe, a może po prostu konsensus analityków był akurat z dupy badz nie czeka nas straszny armageddon polski jak to kolega op wieszczy ;)
@madry_i_mieciutki:

albo jest zaskoczenie bo inwestycje poniżej konsensusu, albo nie ma bo konsensus analityków był z dupy.

Wracając do meritum. Fakt jest taki, że jest znacznie gorzej niż prognozowano. Tak czy nie.
Co do teorii spiskowych. Piszesz:

Myślę, że mogą nie znać. Często są to analitycy domów maklerskich którzy papugują prognozę, dodając odchylenie od siebie.

Pewnie niektórzy kombinują, ale wszyscy czy też znaminita większość (co miałoby wpływ na wyniki ankiety)... Xd