Wpis z mikrobloga

@EloBaza: Odpal FMa, tam masz wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo Football Manager to przede wszystkim niesamowite odwzorowanie rzeczywistości. Prawie pół miliona zawodników z całego świata opracowanych przez dwa tysiące specjalistów. Jeszcze nikt nie znał na świecie Rooneya i Ronaldo, a w grze już mówiono: to będą talenty, bierzcie ich! Legenda mówi, że Leo Messi podbijałby Europę w barwach Glasgow Rangers, gdyby trener Alex McLeish posłuchał syna
@EloBaza: Na Weszło były kiedyś wywiady ze scoutami oraz informacje o tym, jak wyglądają kursy i ich praca. Od tego można zacząć szukać dalej. Jak będę miał czas, to wrzucę link w poście.
@EloBaza: Ogólnie od strony scoutingu wygląda to tak. Na początku klub/trener wskazuje konkretną pozycję na którą brakuje piłkarza i czasem wskazuje swoje typy. Następnie scout zapoznaje się z materiałami na temat zawodnika (ogląda mecze w TV, internecie, stronkach typu whyscout itp.). Jeśli piłkarz wydaje się spełniać warunki narzucone przez zlecającego scout leci zobaczyć na żywo piłkarza w akcji. Tutaj nie chodzi tylko o zobaczenie meczu, ale także tego jak piłkarz się
@wisakoy: dzięki za komentarz, jednak nie do końca jestem zadowolony. Wiem, że ta cała otoczka jest ważne ale w zasadzie najbardziej mnie interesuje ostatnie zdanie które napisałeś, tj. jak ocenić czy piłkarz jest dobry, na jakie rzeczy zwraca się uwagę podczas oglądania go w meczu, jakie cechy należy opisać w raporcie itp. Chodzi mi o umiejętności czysto piłkarskie.

A może ja po prostu mam wyidealizowane wyobrażenie i "profesjonalny" raport wygląda mniej
EloBaza - @wisakoy: dzięki za komentarz, jednak nie do końca jestem zadowolony. Wiem,...

źródło: comment_rUZlUip2aMvsyLboJZ8uh5zKWGtC9Qao.jpg

Pobierz
@EloBaza: Dużo Ci w tym temacie nie pomogę, ale ten raport co podałeś wydaje mi się, że jest raportem na szybko piłkarza, którego scout po prostu zauważył. Raczej blankietów na to nie ma do ściągnięcia z internetu i każdy scout ma swoje gotowce z tabelkami itp. Na raporcie na pewno muszą się znaleźć takie dane jak: Imię nazwisko, data urodzenia, waga, wzrost, noga której używa i inne tego rodzaju dane. Zapewne