Wpis z mikrobloga

Poniedziałek w Kąciku:

- proste
- informacje
- sportowe

Obserwuj #kacik
Śledź na Twitterze
Polub na Facebooku

#pilkanozna

Mariusz Stępiński w FC Nantes

- To jego drugie podejście do zagranicznej piłki. W 2013 roku przeszedł do 1.FC Nurnberg, ale grał tam jedynie w rezerwach

- FC Nantes to 14. zespół minionego sezonu Ligue 1. Właścicielem klubu jest Polak - Waldemar Kita

Jan Urban zwolniony z Lecha Poznań

- Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom - czytamy w oświadczeniu klubu

Joan Roman wypożyczony do Śląska Wrocław

- Hiszpan może grać jako skrzydłowy lub ofensywny środkowy pomocnik. Swoją karierę rozpoczął w Espanyolu, skąd w młodym wieku trafił do Manchesteru City

- Po trzech latach spędzonych w angielskiej drużynie odszedł do FC Barcelony, która zapłaciła za niego milion euro. Nie zdołał jednak zadebiutować w pierwszym zespole Barcy

Joao Nunes w Lechii Gdańsk

- Od początku swojej kariery związany był z drużyną Benfiki Lizbona, w której występował najpierw w drużynach juniorskich, a w ostatnich sezonach był graczem jej rezerw

- Oprócz występów w klubie, regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. W 2014 roku z drużyną narodową do lat 19 sięgnął po wicemistrzostwo Europy

Były trener Wisły Kraków - Robert Maaskant - na temat pracy w Polsce

- Byłem zaskoczony, że po odejściu z Wisły nikt do mnie nie dzwonił z polskich klubów z propozycją pracy. Lubiłem życie w waszym kraju, podobały mi się rozgrywki. Wiem, że jest tam kilka dobrych klubów

- Zamieszanie w klubie nie może tłumaczyć postawy piłkarzy. Powinni i tak być chętni do walki

Adam Chrzanowski w ACF Fiorentina

- Chrzanowski będzie trenował z juniorami Fiorentiny

- W minionym sezonie zadebiutował w Ekstraklasie rozgrywając 12 minut w meczu przeciw Lechowi Poznań

Krzysztof Piątek w Cracovii

- Piątek podpisał czteroletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji, Cracovia zapłaciła za niego 650 tysięcy euro

- W minionym sezonie reprezentował barwy Zagłębia Lubin, dla którego w 36 meczach zdobył 8 bramek i zaliczył 4 asysty

#siatkowka

Jurij Mariczew zwolniony z Chemika Police

- Mariczew podpisał kontrakt 19 stycznia, kiedy trenerem był jeszcze Giuseppe Cuccarini

- Rosjaninowi nie będzie jednak dane poprowadzić zespołu choćby w jednej akcji, ponieważ umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, zanim jeszcze pojawił się w klubie

PlusLiga rezygnuje z przerw technicznych

- Wyeliminowanie przerw technicznych sprawdziło się podczas Igrzysk Olimpijskich

- Zmiana ma na celu zwiększenie płynności gry, jednocześnie skracając czas trwania meczu

#skoki

LGP w Hakubie. 14. miejsce Huli

- Do Japonii polska kadra udała się w okrojonym składzie

- Do pierwszego konkursu zakwalifikowało się dwóch Polaków. Stefan Hula i Jan Ziobro. W gronie sześciu pechowców, którzy nie przebrnęli eliminacji znaleźli się Jakub Wolny i Andrzej Stękała

LPK w Frenstat. Wygrana Zniszczoła

- To był udany weekend dla Aleksandra Zniszczoła. Polak najpierw zajął 3. miejsce, by na drugi dzień wygrać konkurs

- Te wyniki sprawiły, że został liderem klasyfikacji generalnej

#ciekawostki

Czy Lech dobrze zrobił zwalniając Urbana?

  • Tak 23.7% (9)
  • Nie 28.9% (11)
  • Jaki Lech? Przecież to Amica 47.4% (18)

Oddanych głosów: 38

  • Odpowiedz