Wpis z mikrobloga

Mireczki, w najbliższych dniach będę kupował nowy telefon, ale ciągle nie mogę zdecydować się na konkretny model. Trochę poszukałem i poszperałem i w grze zostają w sumie trzy:

- Honor 7 Lite za 1099
- Samsung Galaxy J7 (2016) za 1199
- Samsung Galaxy J5 (2016) za 999

Który byście poradzili wybrać? Ewentualnie coś innego w tej cenie?

#telefony #honor #samsung
  • 7
@Glober: Mam honora (zupełnie innego, ale w tej kwestii może być podobnie) i jest tragicznie jeżeli chodzi o serwisowanie; mam uszkodzenie, które nie podchodzi pod gwarancję i serwisy albo nie chcą się w ogóle tego podejmować, albo nie mają części i twierdzą, że nie można sprowadzić z zagranicy, albo podają czas oczekiwania 2-3 tygodnie i zdzierają hajs.
@Johny356: Zdecydowanie taka opcja mi się nie podoba i nawet nie biorę jej pod uwagę ;). P8 to już nie ta cena.

@Ambasador_marki_Samsung: Głównie aplikacje internetowe - Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. Poza tym chciałbym, aby robił niezłe zdjęcia i miał znośną jakość muzyki. Poza tym nie mam większych wymagań.
Z tymi aplikacjami dobrze radzi sobie już J5. Dałem ten telefon swojemu bratu, który w zasadzie większość dnia korzysta z Facebooka, Instagrama, Snapchata, Hangoutsa, Chrome i telefon daje radę, nawet z paroma aplikacjami jednocześnie. Przy takim użytkowaniu, bateria wytrzymuje mu 1 dzień. Zdjęcia są całkiem dobrej jakości. W J7 jest m.in. szybszy procesor, pojemniejsza bateria, większy wyświetlacz. Myślę, że ostateczną decyzję, co do wyboru konkretnego telefonu najlepiej jest podjąć, idąc do sklepu
@Ambasador_marki_Samsung: Dzięki za odpowiedź :). U mnie to pewnie zazwyczaj będzie kilka aplikacji działających w jednym czasie, szybkość pracy ma znaczenie (z drugiej strony nie będzie pewnie aż takiej wielkiej różnicy?). Pewnie skończy się na J7, ale jak piszesz, jeszcze przejdę się do sklepu i sprawdzę oba na żywo przed kupnem.