Wpis z mikrobloga

#mirkocraft

Dobra widać, że edycja leży i raczej już nie wstanie. Administracja włożyła sporo trudu we wszystkie edycje co jednak powoduje, że niektóre osoby z administracji wyznają zasadę, my to dla was robimy więc nie macie prawa nas krytykować. To niestety tak nie działa.

Mam pomysł na nową edycję. Tyle co pograłem zdążyłem zauważyć pewne tendencje, które wyglądają tak:
- uwielbienie dla pseudo rozgrywek politycznych.
- wyraźnie podziały wśród społeczności
- imby, imby i jeszcze raz imby( mirkocraft je kochało i nimi żyło)

Należy też wziąć pod uwagę wyraźne preferencje wśród graczy i głośne żądania dotyczące pvp na terenie całego serwera.
Jak to wszystko połączyć w spójną całość?

Po pierwsze mapa podzielona na strefy wpływów i frakcje.
trzy albo cztery frakcje posiadające terytorium w obrębie, którego budują się tylko członkowie danej frakcji inne frakcje nie mają możliwości budowy i niszczenia budowli.
W obrębie frakcji nadal pozostają prywatne parcele dla poszczególnych członków frakcji z indywidualnym dostępem tylko dla nich.

Tereny frakcji oddzielone ziemią niczyją gdzie nie obowiązują żadne przepisy i regulacje.

Każda frakcja ma swojego moda który nie może robić nic w innych frakcjach. Nad wszystkim góruje bezstronny Admin, który ma dostęp do każdej frakcji.

Frakcje będą mogły brać udział w bitwach o wpływy. Kilka rejonów na mapie będzie generowało zasoby, kontrola tych rejonów będzie dawała zasoby danej frakcji.

MCMMO - dające umiejętności pozwala także usprawnić grę i dać możliwość rozwoju spersonalizowanego. Jeśli ktoś będzie chciał być wojownikiem będzie głównie szkolił się we władaniu mieczem i łukiem, tak samo górnicy i rolnicy.
Do tego dochodzą projektanci, którzy będą wpływać na wygląd na przykład murów obronnych okalających tereny całej frakcji.
Skrybi spisujący historię i rozwój państw-miast.

Gracze niezrzeszeni, mogą bawić się w piratów i złodziei napadających nieuważnych podróżników na ziemi niczyjej.

Taka rozgrywka daje wiele możliwości i spore pole do popisu dla imb i zagrywek politycznych, ale wszystko pozostaje w rękach graczy i ich wyobraźni.

Co sądzicie o takiej edycji?
  • 17
@Centuri0n: A może uruchomić jakąś wanilię i wszystko zaprogramować na bloczkach komend? Będzie dziko, ale też przyjemnie i stabilnie. W końcu brak pozamykanych drzwi, tylko pułapki i ukryte przejścia.
Pytanie jeszcze, co zrobić z oszustami.
Frakcje bez moda tylko na WG tak też można zrobić działki wewnątrz działki, standardowe dodawanie graczy do cuba. MCMMO nie trzeba ustawiać a reszta sama się zrobi, z trudniejszych do zrealizowania rzeczy można na starcie zrezygnować. A takie podstawy jak dynmapa to standardowo.

Nie mam czasu adminować, żebym mógł się w coś takiego bawić ale gdybym miał to chętnie bym postawił taki serwer. Z tego co czytałem w tagu to pare osób
@Lethalek: ja tam nigdzie nie idę, więc jak zrobisz i mi się spodoba to pewnie zagram ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz rozmyślam czy zacząć grać na serwerze brodaci.net bo mają fajny serwer na modach
@Centuri0n:

ustawą znieść ubóstwo

dać frakcje wszystkim

dać każdemu moda

a może by tak:

1. każdy ma sobie działeczkę
2. za darmo bo tak działa wolny rynek
3. ktoś nagle do admina z tekstem - weź dej dla mnie tamtą działkę co tamten ma, będę płacił xyz$/dzień/tydzień/miesiąc
4. admin do posiadacza - wololo tamten chce mi tyle dać za działkę więc płać mi tyle albo wincyj albo wywalam cie gdzieś indziej
@analogowa_cyfryzacja: Wydaje mi się, że jednak mój pomysł jest mniej skomplikowany logistycznie i nie zaprząta tak mocno adminów do pracy.
Samo nazywanie frakcji może być przegłosowywane, wewnętrzne prawo ustawy a nawet religia.
Specjalizacja wojskowa? Nie ma problemu, pucz i obalenie jakiegoś ustroju który narodził się wewnątrz? Nie ma problemu.
Spiski na rzecz innej frakcji, uchodźcy, agenci obcego wywiadu.
Wspólne budowle na rzecz frakcji. Budynki ogólnodostępne, muzea, biblioteki, przechowujące historię poprzednich edycji.
Dobra widać, że edycja leży i raczej już nie wstanie. Administracja włożyła sporo trudu we wszystkie edycje co jednak powoduje, że niektóre osoby z administracji wyznają zasadę, my to dla was robimy więc nie macie prawa nas krytykować. To niestety tak nie działa.


@Centuri0n:

I nigdy nie twierdziliśmy, że tak to działa. Bo czytaliśmy wszystkie uwagi i wdrażaliśmy je w grę, spędzaliśmy dziesiątki godzin na doskonaleniu tego i wprowadzaniu waszych pomysłów.
@Centuri0n: Tak szczerze, to już takie gadki były wcześniej, a wychodzi zawsze na tym samym, że Orni wszystko buduje, koty śpi, a kylku usuwa konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne co uratuje mirkocraft to całkowita zmiana administracji, ale że to nigdy nie nastąpi to możesz spać spokojnie.

@Howkin Co do wdrażania to tak bym powiedział krucho, bo było z 20 różnych pomysłów z czego chyba żaden nie
@Howkin: Ale ja was rozumiem bo sam adminowałem, wiem do czego zmierzasz, ja was o nic nie oskarżam ale obruszanie się za krytykę jest właśnie czymś w tym stylu, nie masz prawa głosu bo to my ci dostarczamy rozrywkę idź tam sobie kop ten kamień czy jakie inne gówno robisz i ciesz się, że możesz grać.

Napisałem, komentarz w, którym nie bez powodu zawarłem jedną tezę dla, której ludzie przy ostatniej
Gracz: "Ej admin, dawaj event włącz"

Admin: "CISZA "

Gracz: "Ej admin, zrób jakiś event"

Admin: "CISZA"

Gracz: "Ej admin, wgrajcie plugin na meble"

Admin: "Zamyka Edycje"


@achtunki:
Wtedy ja już nie grałem ;c Reaktywowałbym to ale nie mam siły, i tak mega dużo pracy w to włożyłem, bo mam mnóstwo innych rzeczy na głowie w prywatnym życiu to mimo wszystko siedziałem po nocach i szlifowałem wszystko jak się dało. Następny