Wpis z mikrobloga

Planuję zamieszkać w #gdynia lub #gdansk w przeciągu następnych dwóch miesięcy, więc miałbym do Was parę pytań:

Które lepsze? Które bardziej sobie cenicie i czy właściwie jest jakaś duża różnica?

Czy życie cenowo się różni (może głupie pytanie ale wolę je zadać)
Czy są jakieś odczuwalne różnice w tych miastach i pod jakimi aspektami? (jedno dużo bardziej turystyczne, drugie nowocześniejsze bo młodsze?-tak słyszałem)(czy są różnice jeśli chodzi o np. komunikację rowerową? Które jest bardziej przystosowane do rowerów?)
Czy w Gdyni jest spokojniej?
O pracę nie pytam, bo taką mam online, więc mogę mieszkać gdziekolwiek, byleby był dostęp do internetu.
Nie mam żadnych wymagań. Po prostu chcę być blisko morza, bo kocham je z całego serca i żyć w jakiejś miłej społeczności, no i w miarę rozwiniętej cywilizacji (mieszkam aktualnie w mieście 30tys które od paru lat cofa się w rozwoju)
Może są inne miasta do polecenia nad wybrzeżem?

Które miasto bardziej polecacie, które bardziej kochacie? Dlaczego zamieszkać w tym, a dlaczego nie przyjeżdżać do tego?

Stawiam flachę na miejscu mirkom, którzy jakoś pomogą mi wybrać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Niskobudzetowy_Kosmos:

1 Cenowo podobnie
2 Gdańsk dużo lepszy dla turysty, a turyści to minus dla mieszkańców. Oczywiscie architektura się totalnie różni przez czasy powstania miast i ich historię.
3 Gdańsk lepszy dla rowerów
4 W Gdyni jest dużo spokojniej, szczególnie widać to na drogach. W sezonie w Gdańsku więcej turystów niż w Gdyni jak pisałem, co też przekłada się na spokój.
@Niskobudzetowy_Kosmos: różnicy w mieszkani udużej nie ma, pewnie i tu i tu będzie ci dobrze, chociaż prawdopodobieństwo wynajęcia mieszkania w #!$%@? dzielnicy masz większe w Gdańsku. Ja mieszkałem tam 2 lata, a osiadłem w Gdyni i pokochałem to miasto.
Cenowo nie odczuwam żadnych różnic.
Co do bezpieczeństwa to uważam, że w Gdyni jest dużo bezpieczniej.
Co do bliskości morza, w Gdyni masz plaże w centrum miasta, w Gdańsku to #!$%@? pod
@Niskobudzetowy_Kosmos: Polecam Gdynię, dopiero jak pojeździłam komunikacją miejską w innych miastach zaczęłam doceniać jak dobrze jest mieć wszędzie blisko, serio. ;P I nie ma aż tylu turystów co w Gdańsku. Tylko wybierz jakąś dzielnicę z skm, najlepiej wzgórze, redłowo, orłowo. Albo chylonię, nie ufaj tym, którzy mówią, że tu jest niebezpiecznie. ;P
@Niskobudzetowy_Kosmos: Gdynia to super miejsce do życia. Mimo sporego miasta, mega blisko do natury, plaża i las zaraz obok. Polecam zdecydowanie dzielnice Wzgórze i Redłowo- super skomunikowane, blisko centrum i plaży właśnie a ceny wcale nie wygórowane. W mieście sporo się dzieje, mnóstwo fajnych knajpek i wydarzeń, ale wszystko w bardziej kameralnej atmosferze niż możnaby się spodziewać. Co do rowerów to ja przemieszczałam się głównie tak, w obrębie paru dzielnic i
@Niskobudzetowy_Kosmos: Gdynia pod wieloma względami jest większą wioską. Niby jest tam kultura, galerie (nawet duże), puby i knajpy, ale to wszystko praktycznie w ścisłym centrum. Opuszczenie okolic centrum wynosi nas na wielkie blokowiska - po prostu sypialnie, w których nic się ciekawego nie dzieje.

Gdańsk zupełnie na odwrót - jest miastem "multicentrycznym". Jest Gdańsk Główny (czyli - powiedzmy - stare miasto), ale jest też Wrzeszcz i Oliwa, które są de facto