Wpis z mikrobloga

ale nie dzieliłbym ludzi na normalnych i katolików


@martwy_kotek: użyłem tego słowa bardziej na skutek zasugerowania się komentarzem kolegi adgebworthy, niż stwierdzenia, że ludzie dzielą się na normalnych i..katolików. Wcale tak nie myślę. Sam byłem katolikiem.

Słusznie, jednak cała nasza nowoczesna cywilizacja jest oparta m.in. na chrześcijaństwie


@johny-kalesonny: Tylko Europa tak myśli, bo to w zasadzie ludy barbarzyńskie ucywilizowane przez Cesarstwo Rzymskie. Dobrze mówisz w kwestii Europy,
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: Tyle, że wszystkie te cywilizacje upadły i rozwiały się na wietrze, a europejska okazała się najsilniejsza i przez to teraz dominuje :). Egipt wcale nie był taki zaawansowany, jakbyś porównał ze średniowieczną Europą to był nawet dość prymitywny. Oczywiście w pewnych kwestiach dawali radę, ale ogólnie byli raczej dość prymitywni. Tak samo Babilon (a właściwie chyba chodziło ogólnie o Mezopotamię?)
  • Odpowiedz
Tyle, że wszystkie te cywilizacje upadły i rozwiały się na wietrze, a europejska okazała się najsilniejszai przez to teraz dominuje :)


@johny-kalesonny: Chyba nie bardzo jesteś na bieżąco z informacjami. Europa jest teraz słaba jak nigdy. Nie dominuje nad nikim ani nad niczym. Czasy europejskich imperiów i chrześcijańskich monarchii skończyły się po I wojnie światowej. Ich miejsce zajęły na jakiś czas totalitaryzmy, a po wojnie zaczęła się powolna laicyzacja
  • Odpowiedz
@Dragon57:

Niedziela. Katolicy do Kościoła - lewactwo, komuniści i ateiści do "Mauzoleum Lenina"

A więc tak działa rozumek gimbokatolika - każdy ateista uczęszcza do Mauzoleum Lenina. Dobrze wiedzieć :)
  • Odpowiedz